Rejestracja systemu Windows XP w firmie Microsoft

Witam!

Mam klika pytań i wątpliwości dotyczących REJESTRACJI (proszę nie mylić z aktywacją) systemu Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 PL OEM.

W starszych systemach Mircrosftu do zestawu była dołączona żółta karta rejestracyjna. Z tego co się orientuje należało ją wypełnić i wysłać do siedziby Microsoft w Polsce. W najnowszym systemie nie ma takiej karty. Dzwoniąc do Microsoftu dowiedziałem się, że należy do nich przesłać faksem lub listem tradycyjnym kopie faktury za zakupiony system (e-mailem rzekomo nie można bo ich serwer nie przyjmuje załączników). Dowiedziałem się też, że jedyna korzyść z zarejestrowania systemu to otrzymywanie darmowych nośników z aktualizacjami. Niedługo będę na nowym komputerze wgrywał system, który kupiłem w MediaMarkt. Niestety na fakturze widnieje jako „Pan Klient Standardowy”. Do faktury dołączony jest paragon. Mam w związku z powyższym kilka pytań do osób w temacie.

  1. Jakie są korzyści z zarejestrowania Windowsa oprócz otrzymywania nośników z poprawkami. Czy takie nośniki są dostarczane automatycznie czy muszę każdy z osobna zamawiać. Czy jest jakiś limit zamawianych nośników. Czy musze uiścić opłatę za koszta wysyłki?

  2. Co oprócz faktury muszę dołączyć do listu do Microsoftu. Czy powinienem dołączyć paragon, wypisać dane osobowe? Czy nie będzie problemu z fakturą wystawianą na „klienta standardowego”?

  3. Czy po przesłaniu do nich faktury i ewentualnych dokumentów otrzymam jakieś potwierdzenie rejestracji, swój numer identyfikacyjny. Czy mogę liczyć na jakiś darmowy „pakiet powitalny” wysłany do mnie pocztą?

Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać odpowiedzi na te pytania.

Swoją drogą temat niepopularny – nie spotkałem się jeszcze z odpowiedziami na takie pytania ^ na forach internetowych.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. :slight_smile:

Aha. A oco chodzi z rejestracją dostępną przy instalacji systemu i poprzez wywołanie w poleceniu uruchom regwiz /r ?

Przy okazji zapytam: czy naklejkę COA muszę naklejać na obudowie czy mogę nakleić ją na książeczke (mogę przecierz wymienić obudowę) ?

Złączono Posta : 06.06.2006 (Wto) 18:09

Tyle osób znających się na rzeczy odwiedza to forum

Bardzo proszę o odpowiedź. :slight_smile:

:hahaha::hahaha::hahaha:

To pytanie mnie najbardziej rozbawiło :frowning:

Od kiedy to microsoft wysyła jakieś paczki powitalne za free ? :roll:

Ja po rejestracji wersji windows xp home oem, bo taką wersję posiadam nic nie dostałem , jak każdy z nas, po zarejestrowaniu kupionego miesiąc temu Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition też nic nie dostałem :stuck_out_tongue:

Dla osób które mają zarejestrowaną legalna kopię systemu, płytki przychodza po zamówieniu za free, więcej informacji 0801308801

Miła pani na pewno odpowie na wszytskie twoje pytania

Z tym się zgadzam :stuck_out_tongue:

:o

Nie spotkałem się jeszcze z osobą która naklejała naklejke na książkę :stuck_out_tongue:

Mam rozumieć że masz oryginalną wersję WindowsServer 2003 (nie mówię tutaj o wersji testowej)? Poza tym już ktoś kiedyś pisał na jakimś forum, że Microsoft wysyła pocztą “paczkę” z numerem ID po rejestracji. Poza tym nie wiem czy nie mylisz rejestracji z aktywacją? Wysyłałeś do Microsoftu kopie faktur i nie otrzymałeś ID ani potwierdzenia rejestracji? Dziwne.

Jak zmienie obudowę to mam żyletką zdrapywać COA ? :lol:

Proszę o odpowiedzi na moje pytania również innych użytkowników. :slight_smile:

_znmarcin a co tu jest więcej do powiedzenia :-o aero"wyczerpał" temat :wink:

np. :wink:

  1. Co oprócz faktury muszę dołączyć do listu do Microsoftu. Czy powinienem dołączyć paragon, wypisać dane osobowe? Czy nie będzie problemu z fakturą wystawianą na „ klienta standardowego ”?

  2. Czy po przesłaniu do nich faktury i ewentualnych dokumentów otrzymam jakieś potwierdzenie rejestracji, swój numer identyfikacyjny. Czy mogę liczyć na jakiś darmowy „pakiet powitalny” wysłany do mnie pocztą?

Aha. A oco chodzi z rejestracją dostępną przy instalacji systemu i poprzez wywołanie w poleceniu uruchom regwiz /r ?

Właśnie dlatego pytam czy nie lepiej naklejke zostawić na folii lub nakleić na broszurę czas na start?

Złączono Posta : 06.06.2006 (Wto) 20:38

tak ciężko jest odpowiedieć na pare pytań. prosze was odpowiedzcie :frowning:

Chyba żartujesz,zauważ że tego molocha stworzyli tylko po to aby kasę trzepac i nic w zamian nie dawac,bo nawet łatki wypuszczają bardzo pózno.

Akurat M$ jest jak mediamarkt “nie dla idiotów”.

Dziwić się że ludzie z “podziemia” znienawidzili ta firmę.

Tylko za ich politykę cenową i podejscie do klienta,bo nie daj bóg aby ci zagineła karta rejestracyjna lub tym podbne co potrzbne jest do legalizacji a traktują cie odrazu jak potencjalnego złodzieja.

Także na prezenty nie licz,nawet ci nikt nie podziękuje za zakup “tego wynalazku”

Nie taki był temat dyskusji…

Czy ktoś wreszcie może się ustosunkować do moich pytań…

Przecież ci odpowiedziałem a nawet to także zrobił krzysiek21, masz jakieś wątpliwości to tak ciężko zadzwonić i zapytać się u źródła ?? 0801308801 :x

Tak oczywiście, może nie koniecznie ja :lol: ale mój tato zakupił do servera w firmie :stuck_out_tongue:

Boshe zadzwoń pod 0801308801 i zarejestruj swój produkt, będziesz miał problem z głowy :stuck_out_tongue:

A kopię dowodu zakupu wyślesz na fax :slight_smile:

I jeszcze raz mówię, nie dostaniesz zadnego ID pocztą do domu

Nie, nie mylę :lol:

Wysłałem faxem :wink:

Nie powiedziałem że nie otrzymałem ID ale że nie dostałem zadnej paczki :wink:

Zacznijmy może inaczej :wink:

Najpierw kupiłem windowsa xp home edition() :lol: POd koniec instalacji po restarcie możesz sobie zarejestrować produkt w firmie microsoft, ja to właśnie uczyniłem :wink:

Aktywacja to co innego i też zrobiłem to od razu. BYł taki okres gdzie zamówiłem w Microsoft sp2 do swojego xpka, żeby zainstalować po prostu, a ze byłem już w bazie danych microsoft, miła pani podała mi moje ID, i tyle, teraz jaki kolwiek produkt będę rejestrować to już mam swoje ID :wink:

Mam nadzieję że wyczerpałem ten temat :lol:

Złączono Posta : 07.06.2006 (Sro) 7:12

A i bym zapomniał, Rejestracja produktów nie jest potrzebna, ważne jest abyś aktywacji dokonał, a rejestracja produktów winbdows jest dobrowolna :wink:

Jak już to do domu przyślą dokument listem z zarejstrownia z wyszczególnionym

produktem który jest przez nas zarejstrowany oraz naszymi danymi oraz otrzymamy numer ID klijęta za pomocą którego bedziemy identyfikowany przy zamawianiu płyt z poprawkami oraz pomocy . A i bedzie też dołączona koperta zwrotna jak by były błąd w danych osobowych . :wink:

Złączono Posta : 07.06.2006 (Sro) 10:56

Jak już bedziesz miał zarejstrowany i nadany Id klijęta moze za darmo zamuwić płyty ze strony http://www.msinfo.pl/msinfoweb2/Desktop … px?tabid=1 :wink:

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

Zadzwoniłem na infolinie Microsoft i uzyskałem odpowiedź na prawie wszystkie pytania. Nie wiem tylko, konsultantka mówiła bardzo niespójnie w tej kwestii, jaka jest różnica pomiędzy rejestracją, której można dokonać podczas instalacji systemu , rejestracją wykonaną za pomocą polecenia regwiz /r (Start -> Uruchom) a rejestracją wykonaną poprzez przesłanie do biura kopii faktury? Nie wiem w końcu czy numer ID zostanie mi dostarczony (tak jak mówił pysio) pocztą , czy zostanie mi podyktowany podczas dzwonienia na infolinie? Powiedziano mi też, że nie trzeba się rejestrować żeby zamawiać płyty z uaktualnieniami. :o

Proszę rozwiać moje wątpliwości. :wink:

Z góry dziękuje.

Tak jak pisałem wszystkie dokumenty dostałem wysłane listem pocztą polską tak jak opisywałem :wink: :wink:

No bo nie musisz, ale będziesz płacił 15 zł :frowning:

Tak więc lepiej jest się zarejestrować

jak zarejestrujesz się telefonicznie, to Ci podadzą przez telefon ID :stuck_out_tongue:

Ja tak miałem

No właśnie. Jak to jest?