Reklamacja zakupionej strony. Kupujący chce zwrotu pieniędzy

(Patrol) #1

Witam!

Jakieś 2 miesiące temu sprzedałem stronę internetową. Służyła ona do pobierania plików z Rapidshare i HotFile. Transakcji dokonaliśmy poprzez Allegro.pl. Nowemu właścicielowi wiodło się znakomicie (sam mi się chwalił) że zarabia ok 20-30zł dziennie na tej stronie. Sprzedałem ją za 300zł. Od ok 2 tygodni strona nie działa. Właściciel mówił mi że ktoś dokonuje ataków SQL Injection (wstrzykiwanie kodu itp.). U mnie takich ataków kompletnie nie było - jestem pewien że to jakiś wróg aktualnego właściciela. Dzisiaj właściciel do mnie napisał że reklamuję stronę i chce zwrotu pieniędzy (ROTFL). To nie jest przedmiot materialny aby gwarancja do niego przysługiwała, następnie ja jako stary właściciel nic nie zawiniłem. Kto ma rację? Pozdrawiam!

(Monczkin) #2

patryk_patrol , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

(PaPuX) #3

Przedmiot został sprzedany.

Właściciel ma prawo zażądać zwrotu pieniędzy w przeciągu 10dni od daty sprzedaży.

Ty wówczas powinieneś przejąć stronę (w takim stanie jak ją sprzedałeś) Czyli bez zmian.

Towar który został zmieniony nie ważne czy przez niego czy kogoś innego nie podlega zwrotowi.

Musisz wyrażać się jasno i stanowczo.

Ty z umowy się wywiązałeś i transakcja przebiegła bezproblemowo.

Co do SQL Injection nie jest to twój problem.

Jeśli użytkownik czuje naruszenie praw autorskich strony lub próbę włamania musi zgłosić to na policję tam są odpowiednie jednostki które zajmują się przestępczością internetową.

(Cedar) #4

Nie ma znaczenia, że niematerialne. Np. na usługi też przysługuje gwarancja. Ale resztę wyjaśnił Ci już PaPuX - to nie Ty jesteś winien tego, że strona działa tak a nie inaczej (tzn. nie działa), więc nie możesz za to odpowiadać.

(Kpc21) #5

Jeśli się nie mylę, to w tej sytuacji obowiązuje rękojmia (patrz dział II Kodeksu cywilnego).

I jeśli chodzi o was - najważniejszy punkt:

Rozumiem że miałeś spisaną umowę - bo jeśli nie, to kupujący nie będzie w stanie udowodnić, że kupił tą stronę u ciebie.

(PaPuX) #6

Transakcje dokonywane przez allegro są zawarciem umowy.