Reklamy w Iexploler + problem z NewDotNet

Witam. Od paru dni męczę się z pewnymi dwoma problemami. Bardzo prosze o pomoc bo moje wysiłki nie przynoszą rezultatów.

Oto problemy:

1 Otwierając Firefoxa otwierają mi się dodatkowo reklamy w IE w formie obrazków we flashu. Wcześniej tego nie było. Spybot, ad-aware, trojan remover i Norton systemworks 2005 nie znajdują żadnych wirusów.

Jak pozbyć się reklam?

2 skanując spybotem zawsze znajduje mi pare “problemów” i jeden zawsze dotyczy NewDotNet i 11 problemów z nim… więc naciskam fixproblem i 8 się usuwa a 3 zawsze zostają… dlaczego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Sheaker proszę nazwać temat konkretnie.

Sheaker

Zapewne będziesz musiał się z tym zapoznać i wrzucić na Forum logi Hijacka i Silent Runners, według instrukcji podanej w linku…To podstawa w tym dziale.

Pozdrawiam

Log z HiJackThis

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 12:56

Oraz logi z Silent Runners

Wyłączasz przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ).

W HJT odpalonym z trybie awaryjnym zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” , to co na czerwono usuwasz ręcznie z dysku:

Start >>> uruchom >>> cmd >>> wpisz:

schtasks /delete /TN “80C114B3848E8D9B” /F

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

Zrobiłem jak napisałaś.

Oto logi:

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 16:52

Usuń Hijackiem ten wpis:

Poza tym jest OK :slight_smile:

Wydaje mi się że nie mam jak bo plik został skasowany już… ale zaraz sprawdze i dam edit.

EDIT:

ponieważ nie było wpisu

usunąłem wpis

wydaje mi sie że to o ten chodziło :lol: a jak nie to trudno :stuck_out_tongue:

Wydaje się że już mi się nie otwiera okienko Iexplolera:)

Dziękuję bardzo wszystkim którzy udzielali mi pomocy!!

Daj nowe logi. Skan AVG Anti-Spyware 7.5 po update :wink:

:stuck_out_tongue: Nie trzeba juz:P wszystko działa tak jak powinno 8)

To, że działa jak powinno nie znaczy, że nie ma jakiś resztek etc. dlatego proszę wykonać rzeczy podane przez Gutka:

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 21:27

Jest ok.

Czy skanowałeś AVG, a jeśli tak to czy coś znalazł?

IE nie da się odinstalować ponieważ i tak kilka komponentów od niego zostanie w systemie. A poza tym niektóre aplikacje (głównie komunikatory internetowe) potrzebują IE do prawidłowego działania.

właśnie robie skan tym VGA i znalazło juz ponad 3000 zainfekowanych obiektów :o jak tylko skończy to wrzuce loga…

EDIT:

sorry ale log jest za duży i nie moge go tutaj wkleić więc wysłałem go na yousendit. KLIK