Reklamy zamiast innych stron

Chce sobie człowiek kulturalnie poklikać w wyniki wyszukiwania Google, a tu mu wszyscy sugerują, że potrzebuje poprawienia swojego samopoczucia ofertami towarzyskimi. Albo że na przykład jego komputer jest zainfekowany. To drugie akurat jest trochę prawdziwe, bo tak po prostu takie podmienianie żądanych stron jest chyba niespotykane.

Zamieszczam log z OTL Log Analysis. Ale nie na Wklej.org czy Wklej.to, bo mi się ta kiszka nie podoba. Pastebin lepszy, a więc tam umieściłem mój raport ze skanowania. I ten drugi też.

Proszę o prześledzenie raportu pod kątem opisanego problemu i innych zagrożeń. Nawiasem mówiąc, wam jakieś AI pomaga w tej analizie? :wink:

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt…Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

OK, wrzuciłem raporty z usuwania i ze skanowania. Z własnych spostrzeżeń dodam, że strona z Wikipedii, do której link wypluło mi Google, przy 2 pierwszych próbach otworzenia jej została podmieniony na reklamy.

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach:http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

http://www.vista.pl/artykuly/11250_przy … vista.html

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe

Niestety, problem występuje nadal. Sprawdzałem kilka programów antywirusowych i żaden nie rozwiązał mojego problemu. Proszę zatem o ponowne przejrzenie raportów w celu namierzenia tego adware.

OTL.txt [PasteBin]

Extras.txt [PasteBin]

Pozwolę sobie odświeżyć .

Nie mam takiego pliku na windows7 64 bity Przenieś go do kosza i zobacz czy wszystko działa Jeśli coś będzie nie tak możesz przywrócić na swoje miejsce.

Czy wykonałeś pełny skan Malwarebytes?

Przeskanuj plik parspi.sys tutaj http://www.virustotal.com/ podaj raport na forum