Rekrutacja do Policji.. pomoc

A wieć mam moze takie nietypowe pytanko. Jak wygląda w tych czasach rekrutacja do policji ;>? Czy np jak będę miał średnie wykrztałcenie i np będe miał certyfikaty z np Karate… jakis tam dany stopien to czy mam jakieś większe szanse na to że mnie jako pierwszego przyjmą ?

http://www.policja.pl/rekrutacja/

z tego co mi wiadomo to najcięższy jest test sprawnościowy ale to że masz jakieś certyfikaty chyba Ci nic nie da, liczą sie ich wewnętrzne testy

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

hmmm, a co mają testy karate do policji :mrgreen: czy widziałeś kiedyś policjanta który w swoim zawodzie potrzebował chwytów KARATE? oczywiście nie mówię o amerykańskich filmach :smiley:

Zależy co jaką rolę chcesz tam pełnić, bo jak masz zamiar być tylko ‘krawężnikiem’ to tutaj Twoje umiejętności w karate czy innych sztukach walki raczej nic do rzeczy nie mają, no i druga sprawa to na pewno to jaką będziesz miał konkurencję.

A to że masz papierek to i tak nie wszystko bo jak wiadomo oni robią i tak swoje wewnętrzne egzaminy, i jak tego nie zaliczysz to możesz się pożegnać choćbyś miał czarny pas w każdej dziedzinie ;]

Dzięki za odpowiedźi … ale kiedyś na moich regionalnych wiadomościach mówili, że na “pierwszy ogień” do rekrutacji patrzą na umiejętnosc walki, samoobrony… nie mowie bo ich testy tez sie napewno liczą i to najbardziej … no ale jeśli ktoś trenuje samoobrone przez np 10 lat to napewno nie zastąpi go ktoś kto nigdy nie miał z tym doczynienia a, np. lepiej poszły mu wewnętrzne testy z wiedzy. Hmm może każdy region ma inaczej ? Czy też w całej Polsce jest jednakowo z rekrutacją?(nie wiem jak to teraz jest ale tak jak ja to widzę to najpierw chyba był bym dzielnicowym jeśli miałbym średnie wykształcenie)

tak sie składa,że pracuję w tej branży.Żadnych certyfikatów od ciebie nie będą wymagać,ale jak takie posiadasz,to pomogą.Najgorsze są testy sprawnościowe,które na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle,ale zapewniam,że trzeba mieć kondycję.Tak z biegu ich nie przeskoczysz.Choć pozostałe testy do najmądrzejszych nie należą.Musisz wykazać sie wiedzą o państwie,ustroju etc.Masa pytań z tego zakresu.Ale też typu-kto wynalazł znaczek pocztowy,serjo. Wystarczy ci średnie oczywiście.Chyba że chcesz sie dochrapać komendanta,wtedy bez wyższego ani rusz :? Licz sie jednak z tym,że cię wezmą do prewencji za 1200 miesięcznie.powodzenia