Rekrutacja do Policji.. pomoc

(Tony321) #1

A wieć mam moze takie nietypowe pytanko. Jak wygląda w tych czasach rekrutacja do policji ;>? Czy np jak będę miał średnie wykrztałcenie i np będe miał certyfikaty z np Karate.. jakis tam dany stopien to czy mam jakieś większe szanse na to że mnie jako pierwszego przyjmą ?

(Persifall) #2

http://www.policja.pl/rekrutacja/

(Tomulus2) #3

z tego co mi wiadomo to najcięższy jest test sprawnościowy ale to że masz jakieś certyfikaty chyba Ci nic nie da, liczą sie ich wewnętrzne testy

(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Jadwiga Poczta) #5

hmmm, a co mają testy karate do policji :mrgreen: czy widziałeś kiedyś policjanta który w swoim zawodzie potrzebował chwytów KARATE? oczywiście nie mówię o amerykańskich filmach :smiley:

(Krzysieek88) #6

Zależy co jaką rolę chcesz tam pełnić, bo jak masz zamiar być tylko 'krawężnikiem' to tutaj Twoje umiejętności w karate czy innych sztukach walki raczej nic do rzeczy nie mają, no i druga sprawa to na pewno to jaką będziesz miał konkurencję.

A to że masz papierek to i tak nie wszystko bo jak wiadomo oni robią i tak swoje wewnętrzne egzaminy, i jak tego nie zaliczysz to możesz się pożegnać choćbyś miał czarny pas w każdej dziedzinie ;]

(Tony321) #7

Dzięki za odpowiedźi .. ale kiedyś na moich regionalnych wiadomościach mówili, że na "pierwszy ogień" do rekrutacji patrzą na umiejętnosc walki, samoobrony... nie mowie bo ich testy tez sie napewno liczą i to najbardziej ... no ale jeśli ktoś trenuje samoobrone przez np 10 lat to napewno nie zastąpi go ktoś kto nigdy nie miał z tym doczynienia a, np. lepiej poszły mu wewnętrzne testy z wiedzy. Hmm może każdy region ma inaczej ? Czy też w całej Polsce jest jednakowo z rekrutacją?(nie wiem jak to teraz jest ale tak jak ja to widzę to najpierw chyba był bym dzielnicowym jeśli miałbym średnie wykształcenie)

(Droga28) #8

tak sie składa,że pracuję w tej branży.Żadnych certyfikatów od ciebie nie będą wymagać,ale jak takie posiadasz,to pomogą.Najgorsze są testy sprawnościowe,które na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle,ale zapewniam,że trzeba mieć kondycję.Tak z biegu ich nie przeskoczysz.Choć pozostałe testy do najmądrzejszych nie należą.Musisz wykazać sie wiedzą o państwie,ustroju etc.Masa pytań z tego zakresu.Ale też typu-kto wynalazł znaczek pocztowy,serjo. Wystarczy ci średnie oczywiście.Chyba że chcesz sie dochrapać komendanta,wtedy bez wyższego ani rusz :? Licz sie jednak z tym,że cię wezmą do prewencji za 1200 miesięcznie.powodzenia