ReNamer 5.50


(Iwaula) #1

Witam!

Proszę o info, czy mogę użyć tego programu do zmiany rozszerzenia plików z .doc na odt? Mam ich setki, recznie nie do wykonania. Czy ta wersja ma spolszczenie?

Dziekuję! :slight_smile:


(Wojtek Moto) #2

Rozszerzenie zmienisz, ale jak chcesz zmienić w ten sposób format ?


(Iwaula) #3

Myslę, że to automatycznie ma zmienić właśnie ReNamer. A nie? 8)

Pytanie z pierwszego postu nadal aktualne.


(Wojtek Moto) #4

"ReNamer jest bardzo małym narzędziem przeznaczonym do masowej zmiany nazw plików. Program oferuje nam wszystkie standardowe procedury zmiany nazwy, takie jak dodawanie przedrostków, przyrostków, całkowitą zamianę nazwy plików, numerowanie, zmianę wielkości znaków i inne. Aplikacja potrafi dodatkowo usuwać wolne miejsca w nazwie, dodawać ciągi liczb, usuwać cyfry i znaki, zmieniać rozszerzenia plików i dużo więcej. Ponadto, ReNamer rozpoznaje Etykiety Meta, takie jak: ID3v1, ID3v2, EXIF, OLE, potrafi zmieniać nazwy folderów."

Program, co widać po przeczytaniu powyższego opisu, służy do zmiany nazwy plików, a nie ich konwersji.

Jeżeli przebierzesz się za kozę - staniesz się prawdziwą kozą?

Może inne kozy dadzą się nabrać i pomyślą, że jesteś 'swój', ale czy będziesz wytwarzał kozie mleko i wyrosną Ci prawdziwe rogi :stuck_out_tongue: ?

Podejrzewam, że nie. Dokładnie tak samo jest z *.doc i *.odt.

Zmienisz rozszerzenie pliku, ale to nie zmieni kompletnie jego zawartości. Efekt będzie tylko pozorny, wciąż nie będziesz mógł plików *.odt otworzyć w MS Office.

http://media-convert.com/pl/ - tutaj możesz skonwertować pojedyńczy plik.

Tu jeszcze inna strona (może da się konwertować hurtem?) - http://www.artofsolving.com/node/9

Generalnie poszukaj na google fraz "konwersja odt doc" "konwerter odt doc" "odt to doc" "odt doc converter", itp.

Twój pomysł nie ma żadnego sensu, idziesz złą drogą ..


(Iwaula) #5

Dziekuję za bardzo obrazowe wytłumaczenie. :slight_smile: Teraz ja się wytłumaczę jasniej:

Przeniosłam do nowego kompa pliki .doc, gdzie mam Open Office`a. Otwierają się coraz wolniej, bo Windows woła o uaktualnienia Worda, którego nie mam. Wkurza mnie to i chciałabym je, jak to fachowo nazywasz, przekonwertować, aby wszystkie były .odt

Mogę każdy dokument otworzyć, zapisać jako odt, a pierwotny usunąć i niepotrzebny mi do tego żaden program, ale ta robota... :roll: Chciałabym zrobić to hurtem.


(Wojtek Moto) #6

Rozumiem.

Jeżeli otwierają się bez problemów, a kłopotem jest tylko prędkość - rzeczywiście będzie trzeba przekonwertować pliki do formatu odt.

Na stronie http://www.openoffice.org/servlets/Read ... gNo=117656 ktoś zadał takie samo jak Ty pytanie.

Odpowiedź prowadzi do strony http://oooconv.free.fr/batchconv/batchconv_en.html i narzędzia BatchConv 1,7.

Podobno z drobną modyfikacją da się uzyskać takie działanie - możliwe jednak, że nowa wersja już bez żadnych zmian umożliwia konwersję doc do formatu odt.

Tutaj plik - http://oooconv.free.fr/batchconv/downlo ... onv1.7.sxw

Kilka wyników z google: http://www.google.com/search?hl=pl&lr=& ... dt&spell=1

Żeby było jasne ... czym jest konwersja?

Wyobraź sobie, że plik w formacie odt to list napisany w języku polskim, a plik w formacie doc to list napisany w języku angielskim.

Amerykanin, który nie zna polskiego, nie będzie mógł odczytać listu - musi go przełożyć na angielski zatrudniając tłumacza. Identycznie w drugą stronę - jeśli Polak nie zna angielskiego, też będzie potrzebował takiej pomocy.

To co chciałaś zrobić (zmiana rozszerzenia pliku bez konwersji) to jak napisanie listu po polsku do Amerykanina, ale z nagłówkiem w języku angielskim (bez zatrudniania tłumacza).

Amerykanin zrozumie nagłówek, ale nie będzie miał pojęcia co jest w środku. Konieczne jest tłumaczenie. Tak samo program Word nie zrozumie pliku odt jeśli tylko zmienisz rozszerzenie na doc - konieczna jest konwersja.

Open Office rozumie obydwa formaty (szczególnie najnowsze jego wersje), ale automatyczna konwersja przy otwieraniu zajmuje czas.


(Iwaula) #7

Wojtek :comk2: :oops: za cierpliwość, uczynność i wiedzę, którą się tak przyjemnie dzielisz. :slight_smile:

Googlując obejrzałam stronę http://media-convert.com/pl/ i przez jakieś skojarzenia dotarło do mnie, że chyba cos podobnego widziałam w OOf. Rzeczywiście, jest: w menu PLIK -Kreatory - Konwerter dokumentów, wybrać folder żródłowy i docelowy, i jazda! W kilkanaście sekund dwa spore foldery. Kto ma w dokumentach makra VBA, powinien sie zastanowić, bo się je traci.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam -

Ulencja