Renamer 5.74 usuwanie 3 pierwszych znaków w nazwach z dowolnej listy plików

Podpowie ktoś jak usunąć 3 pierwsze znaki w nazwach z dowolnej listy plików plików i numeracje np z albumu piosenek?

pawel2k , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

usuwanie

wybierasz: “add” > wybierasz “delete” > w okienku “from” podajesz od której ma kasować, w “until” na której pozycji ma skończyć > klikasz "add rule’.

 

numeracja

add > serialize > wybierasz “incremental”, a w okienkach podajesz liczbę początkową i krok. możesz też zaznaczyć “pad with zeros …” by numeracja wyglądała jak 01, 02, 03 zamiast 1,2,3 - pomocne jeśli inny program ma problem z numeracją plików i 10,11,12… ustawia po 1, zamiast po 9. możesz też w okienku obok podać ile ma być tych zer przed liczbą - domyślnie jest 1.

 

jeśli chcesz mieć odstęp pomiędzy liczbą porządkową, a nazwą to dodaj

add > insert > w polu insert wstaw spacje > z lisy wybierz “position” i podaj pozycję tej spacji w nazwie (najlepiej 1, wtedy doda spację na początku nazwy). pamiętaj jednak by skrypt “insert” znalazł się pomiędzy skryptami “delete” i “serialize” na liście skryptów (podświetl go i przestaw przy pomocy przycisków up/down).

 

odpowiednia kolejność skryptów to “delete”, “insert” i “serialize”. insert może być na końcu, ale trzeba przy tym uważać, bo jeśli ustawisz spację na 2 pozycji, to w przypadku liczb większych od 9 skrypt będzie rozbijał te liczby, np. zamiast 10 będzie 1 0. dlatego bezpieczniej jest wstawić spację na 1 pozycji przed ostatecznym numerowaniem plików.

 

w głównym oknie obok oryginalnej nazwy powinna się pojawić na czerwono nowa nazwa plików. jak wszystko jest ok, to klikasz “rename”