Renowacja starego komputera

Stawiam tym razem na intela ale karty graficznej nie wymieniam, dodatkowy koszt a w tym momencie nie stać mnie na wymianę prawie nowej karty graficznej :?

Nie wymieniaj żadnej karty, G3420 i HD7770 to dobre połączenie. Jak już wcześniej było powiedziane, w większość pograsz na przyzwoitych ustawieniach.

 

Ewentualnie możesz się zastanowić i np. poszukać używanego i3 albo i5. Tylko wtedy musisz kupić płytę główną na odpowiednim sockecie.

A na tą płytę główną co kupuje teraz nie da rady wstawić potem i3 lub i5? Chyba dałoby radę no nie?

 

EDIT:

Nie chciałbym zakładać kolejnego tematu więc zastanawiam się czy po renowacji nie zainstalować sobie win 8? Win 8 i tak będę miał za darmo a słyszałem, że jest dobrze zoptymalizowany.

Masz zamiar kupić http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/7084580?

 

Jeśli będziesz potem wymieniał procka na i5 to teraz lepiej kupić G3420, a potem szybciej uzbierasz na i5.

 

i3 jest średnio opłacalny według mnie, niby do grania dobrze mieć 4 wątki, ale jeśli będziesz zmieniał na i5 to weź Pentiuma.

 

Windows 8.1 - jeśli jest dla Ciebie wygodny to polecam.

Z Windows 8.1 miałem już styczność i wszystko chodziło bez zarzutów, jak kupię części to chyba jednak się na niego zdecyduję. Co do i3 to jest w miare drogi i jeżeli miałbym już kaske na niego to wolałbym jeszcze dozbierać do tego i5.

I słusznie.

 

Jeśli decydujesz się na Haswella i masz zamiar w niedalekiej przyszłości włożyć tam i5, to teraz kup tego Pentiuma. Dozbierasz kasę, kupisz i5 i sprzedasz G3420 to zwróci się trochę pieniędzy. Kupno i3 teraz będzie nieopłacalne w tym przypadku.

 

A Windows 8.1 będzie dobrym wyborem do kompletu :slight_smile:

Jeżeli zainwestujesz w płytę głównę i procesor AMD, to mając aktualnie kartę graficzną AMD możesz dokupić w przyszłości drugą kartę tego samego producenta (taką samą lub lepszą) i wykorzystać technologię crossfire. Swoją drogą na AMD zaoszędzisz a jakość całkiem niezła- sam posiadam FX4100 podkręconą automatycznie przez oprogramowanie płyty głównej (Asus M5A97 EVO R2.0) z 3.6 GHz do 4.2 GHz i wszystko śmiga jak trzeba.

A no i zasilacz porządny by wypadało kupić: Corsair, Enermax czy inne cudo. Ogólnie najlepiej częsci wymieniać tak, żeby w przyszłości można było ulepszać komputer stopniowo i nie trzeba było wymieniać innych podzespołów. A zasilacz i pamięć RAM zostaje na dłużej, więc warto kupić coś lepszego.

:shock: Przecież płyty pod Intela też obsługują Crossfire, przykładowo MSI H87-G43 którego zakupiłem ma w specyfikacji “Supports 2-Way AMD CrossFire”.

Hmm, sądziłem że z Crossfire jest jak SLI na chipsetach AMD- nie obsługiwane, trzeba hacka sciągać żeby działało :confused: Chociaż wciąż bym pozostał przy AMD z własnych doświadczeń- tańsze a jakością moim zdaniem nie odbiega od Intela.

 

EDIT: http://blogs.nvidia.com/blog/2011/04/28/you-asked-for-it-you-got-it-sli-for-amd/ ja pierdzielę, ja to jestem do tyłu… Tak to jest jak się wpisze hasło “SLI  AMD chipset” w googlach :smiley:

Ciekawostka, nawet najtańsze płyty główne obsługują Crossfire a SLI bywa że i w droższej nie będzie :wink:

Jakościowo to może nie odbiegać (nie rozpadnie się), ale wydajnościowo już tak, i to znacznie.

Na początku może tego nie pisałem ale komputer może też będzie służył też do bardziej zaawansowanych rzeczy niż gry :slight_smile: Więc w tym wypadku AMD chyba odpada :slight_smile:

Jakich zaawansowanych rzeczy?

Na przykład do renderowania filmów, stawiania serwera do gry z kumplami i tym podobne, ale to chyba jak na i5 dopiero uzbieram :stuck_out_tongue:

Pentium to nie procesor do takich zastosowań. No chyba że to bardzo amatorskie “renderowanie”.

Jak Odyniec napisał Pentium się do tego raczej nie nada, nie będzie za bardzo odstawał tylko w przypadku aplikacji wykorzystujących pojedynczy lub dwa rdzenie. Ale jeśli masz w planach zmienić na i5 to Pentium nada się jako przejściowy procesor. Kwestia tylko co konkretnie masz na myśli mówiąc renderowanie wideo.

 

Dwoją drogą wracając o AMD, to NIE JESTEM PEWIEN, ale wydaje mi się że FX-y dobrze sobie radzą z renderowaniem i tu są porównywalne z prockami Intela.

FX radzą sobie dość dobrze w renderowaniu, ale nie najtańsze z przedziału cenowego Pentiuma.

 

Poza tym w 9/10 sytuacji odstają.

Żeby zaoszczędzić sobie późniejszego wymieniania można rozejrzeć się od razu za używanym i5 drugiej generacji - zależy na jaki Cie stać, tylko że wtedy trzeba kupić płytę główną na starszym sockecie (czyt. 1155).

Nie jestem do końca zwolennikiem używanych części więc pentiuma potraktuje jako przejściowy procesor :slight_smile: