Rescue Disc bez zainstalowanego antywirusa

Witam.

Ostatnio dostałem do naprawy komputer z WinXPHome. Właściciel prosił, żeby unikać możliwości formatu. Sprawdziłem komputer a tam :frowning: rzygać się chce tyle wirusów. Jakieś babilony, fakeav, ups monitor client + server, mp4converter… Masakra. Poszukuję jakiegoś rozwiązania typu RescueCD do oczyszczenia komputera z wirusów (potem go przeczyszczę i tak winutilities) niewymagającego zainstalowania danego antywirusa na dysku. Z góry mówię, że KASPERSKY nie działa: montuje dysk pół godziny a potem nie odpala skanera. Jak takiego RescueCD nie ma, to może być jakiś Linux z Clamem albo czymś na LiveCD.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

DrakeMan.

Cześć

Dr.Web® LiveCD

AVG Rescue CD

drakeman , większość tego co napisałeś to nie wirusy i żadna szczepionka LiveCD tego nie skasuje. To są zwykłe śmieci w większości zainstalowane przez nieodpowiedzialnego użytkownika.

Odinstaluj je normalnie a następnie użyj AdwCleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, … 38865.html

Nie tylko to było, znalazły się tez i wirusy które avira przepuściła. Próbowały odpalać jakieś pliki których nie było, spamiły na skype i gg, wywalały warny… Avg pomógł,ale i tak odpalę adw. Dziękuję jeszcze raz!