Reset Biosu w laptopie - bateria przylutowana

Witam. Ostatnio mam problemy z moim laptopem.

Już drugi raz po zamknięciu klapy od laptopa podczas rozmowy na Skype sprzęt przestaje w większości reagować. Objawia się to tak, że system mimo wszystko się zbootuje, ale nie po max. 1 min jak to bywa normalnie, lecz po 15-20 minutach. Do tego, ekran od samego bootu laptopa jest czarny - nie widać kompletnie nic.

Sprawdzany był już i RAM i HDD - oba sprawne. Poza tym, wykluczam hardware, ze względu na to, że system ładuje się normalnie, a moje części działają bez zarzutów na inny podobnym sprzęcie.

Dowiedziałem się od producenta (Packard Bell), że bateria biosu jest przylutowana, zaś jedyną możliwością jest odstawienie sprzętu do ich serwisu i zapłacenie 200 zł za sam reset biosu…

Ostatni raz miałem to w lutym, jednak pomogło znikąd Ctrl+Alt+Del podczas bootu (za n-tym razem), i trwało to 2 dni. Tym razem trwa to już tydzień.

Warto też wspomnieć, że na komputer mogę się bez problemów zalogować przez pulpit zdalny z innej maszyny, gdzie wszystko działa jak należy.

Czekam na wasze propozycje co do możliwości.

Sprzęt:

Packard Bell EasyNote MB87

2GB RAM DDR2 667MHz.

250HDD.

nVidia GeForce 8600M

Intel Core 2 Duo 2,17GHz.

Sam nic w tej sprawie nie zrobisz :frowning:

Tylko co mogło sprawić, że ostatnim razem komputer cudownie się naprawił, a objawy były te same? To mnie dziwi… I chciałbym się upewnić, czy wina na 100% leży po stronie biosu, bo jeszcze przy starcie są różne kombinacje dźwięków “beep”.

Kombinacje są różne - czasem jest bez żadnych dźwięków, jak to bywało zwykle, a czasami od 1 do 3 ( z czego 1wszy losowo długi lub krótki).

Zanieś laptopa do serwisu i tyle

Nie wpadłeś na pomysł, że nie każdemu pachnie wydawać 200 zł na serwis, lub do serwisu mam spory kawał drogi? Gdybym chciał to zrobić, to już dawno bym tam poszedł a nie pisał tutaj. Liczyłem, że jest tutaj jakiś użytkownik, który korzysta z podobnego sprzętu i poda chociaż kolejność wejścia do BIOSu i żeby tam dać reset, bo ‘w ciemno’ mogę sobie najwyżej pogorszyć sprawę.

Da się ew. wysłać jakieś informacje do BIOSu z poziomu systemu żeby uzyskać reset? Widziałem na necie 2 wpisy, aczkolwiek nie pomogły.

Edit: Do osób które to robiły: Czy wylutowanie baterii na jakieś 10 minut załatwiłoby sprawę resetu biosu?