Reset Biosu w laptopie - bateria przylutowana


(Maczugapl) #1

Witam. Ostatnio mam problemy z moim laptopem.

Już drugi raz po zamknięciu klapy od laptopa podczas rozmowy na Skype sprzęt przestaje w większości reagować. Objawia się to tak, że system mimo wszystko się zbootuje, ale nie po max. 1 min jak to bywa normalnie, lecz po 15-20 minutach. Do tego, ekran od samego bootu laptopa jest czarny - nie widać kompletnie nic.

Sprawdzany był już i RAM i HDD - oba sprawne. Poza tym, wykluczam hardware, ze względu na to, że system ładuje się normalnie, a moje części działają bez zarzutów na inny podobnym sprzęcie.

Dowiedziałem się od producenta (Packard Bell), że bateria biosu jest przylutowana, zaś jedyną możliwością jest odstawienie sprzętu do ich serwisu i zapłacenie 200 zł za sam reset biosu...

Ostatni raz miałem to w lutym, jednak pomogło znikąd Ctrl+Alt+Del podczas bootu (za n-tym razem), i trwało to 2 dni. Tym razem trwa to już tydzień.

Warto też wspomnieć, że na komputer mogę się bez problemów zalogować przez pulpit zdalny z innej maszyny, gdzie wszystko działa jak należy.

Czekam na wasze propozycje co do możliwości.

Sprzęt:

Packard Bell EasyNote MB87

2GB RAM DDR2 667MHz.

250HDD.

nVidia GeForce 8600M

Intel Core 2 Duo 2,17GHz.


(Marcin1025) #2

Sam nic w tej sprawie nie zrobisz :frowning:


(Maczugapl) #3

Tylko co mogło sprawić, że ostatnim razem komputer cudownie się naprawił, a objawy były te same? To mnie dziwi… I chciałbym się upewnić, czy wina na 100% leży po stronie biosu, bo jeszcze przy starcie są różne kombinacje dźwięków “beep”.

Kombinacje są różne - czasem jest bez żadnych dźwięków, jak to bywało zwykle, a czasami od 1 do 3 ( z czego 1wszy losowo długi lub krótki).


(Marcin1025) #4

Zanieś laptopa do serwisu i tyle


(Maczugapl) #5

Nie wpadłeś na pomysł, że nie każdemu pachnie wydawać 200 zł na serwis, lub do serwisu mam spory kawał drogi? Gdybym chciał to zrobić, to już dawno bym tam poszedł a nie pisał tutaj. Liczyłem, że jest tutaj jakiś użytkownik, który korzysta z podobnego sprzętu i poda chociaż kolejność wejścia do BIOSu i żeby tam dać reset, bo ‘w ciemno’ mogę sobie najwyżej pogorszyć sprawę.

Da się ew. wysłać jakieś informacje do BIOSu z poziomu systemu żeby uzyskać reset? Widziałem na necie 2 wpisy, aczkolwiek nie pomogły.

Edit: Do osób które to robiły: Czy wylutowanie baterii na jakieś 10 minut załatwiłoby sprawę resetu biosu?