Reset explorer.exe co chwilę, być może wirus kryptik

Nie wiem dlaczego mój długi post został usunięty, mam nadzieję, że ten nie, bo inaczej ciężko będzie rozwiązać problem.

Co do ComboFix’a, uruchomiłem zgodnie z instrukcją, jednak po kilku minutach wyskoczyło okno Windows’a, że przestał działać program PEV.cfxxe

Nie ruszałem nic przez około pół godziny ale nie widać było postępu, więc kliknąłem 'Zamknij program" i wtedy dopiero zaczął pracować. Po chwili wykrył Rootkit’a w C:\Windows\system32\drivers\kbiwkmxumwqynm.sys

System się zrestartował, wykonał wszystkie etapy, zrestartował się ponownie i miałem czekać, aż zakończy i zrobi raport. Po pół godziny widać było, że zawiesiło się wszystko, nawet godzina, więc próbowałem wyłączyć ComboFix’a, ale był z tym problem i trzeba było wyłączyć komputer. Log jednak jest i mam nadzieję, że poprawny

http://www.wklejto.pl/43460

Pozostałe dwa programy postaram się zrobić, ale przy pierwszym mam póki co niebieskie ekrany…

Co do plików podanych przez Ptrk i przeskanowanych na VirusTotal:

C:\Windows\wurir.lib <- ten jest niegroźny, wynik 0/40, natomiast ten:

C:\Users\Paweł\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\scandisk.dll <- to wynik 20/41 i głównie Trojan Opachki

Auralis , Twój post został usunięty bo się podpiąłeś. Jeśli masz problem załóż własny temat. Podpięcia w tym dziale mogą Ci wyjść tylko na złe (skrypty się pomylą i katastrofa gotowa).

podczepianie-pod-tematy-t140326.html

Auralis , przeczytaj ze zrozumieniem cytat ciemnowidza i temat pod linkiem, to samo wskazał Ci Asterisk.

Zrobiłem uprzejmość i wydzieliłem Twój post do nowego tematu.

Poprawny nie jest.

Log źle wklejony - brak ukośników ** - co utrudnia jego analizę.

Nie wklejasz loga poprzez Przeglądaj… , tylko ręcznie kopiujesz jego zawartość w pole do wklejania tekstu.

No i uruchom ComboFix jeszcze raz bo sam wyświetlił taką instrukcję

W porządku, postaram się zrobić wszystko jak należy, mimo że te programy mają problem z działaniem na moim komputerze.

A co do “podpięcia”. to wyraźnie napisałem w poście usuniętym do kosza, że temat założony przez Ramonę dotyczy mojego przypadku i wszystko co tu radziliście ona przekazywała mi. Nie widzę żadnego problemu.