Reset i migający ekran

(Nuphârizar) #1

No więc mam 2 problemy.

Pierwszy. Komputer nie chce sie włączyć, po prostu resetuje sie zaraz po wyskoczeniu znaczka windowsa, i tak w kółko. Dziś była burza i uderzyło w słup obok domu, ale komputer nie był podłączony do prądu, jedyne co bylo podłączone to router na strychu od którego szedł kabel z netem do komputera. On może być powodem jakiegoś zwarcia w podzespołach?

Natomiast na drugim komputerze który nie byl połączony ani do neta ani do prądu na chwile po właczeniu windowsa obraz robi sie czarny a zielona dioda od monitora zaczyna migać. To karta graficzna? Ale jakim cudem?

(boczi) #2

Nuphârizar proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji Zmień. Ponadto, proszę poprawić wiadomość - na Forum używamy polskich znaków w pisowni.

(system) #3

zmieniałeś płytę główną ?? jak nie to sprawdź pamięci programem Memtest.

raczej nie.

podaj konfigurację obu komputerów zwłaszcza napisz jakie w nich siedzą zasilacze.

(system) #4

Jak może sprawdzić skoro nawet nie dostanie się do windowsa?

(Nuphârizar) #5

Dobre pytanie.

A propos konfiguracji.

Resetujący się komputer: Asus P5GDC DELUXE, Celeron 3,2GHz, 1GB RAM Kingston, GeForce 6800, Creative X-Fi Xtreme Music, Seagate 250GB, a zasilacz Feel - MODE COM 350W.

Ten z migającym ekranem: To już staroć, płyta to jakiś Abit, GeForce 3 Ti, 320MB RAM, Seagate Baracuda 40GB, a zasilacz nie wiem, pisze na nim tylko AC 230W.

(system) #6

Do wymiany :wink: szkoda żeby się sprzęt spalił o ile już coś zasilacz nie porobił

Też do wymiany :wink: :x

(Nuphârizar) #7

Znowu? Ale jaki powód? Kiedy mógł się uszkodzić skoro był wymieniany jakieś 1,5 tyg. temu.

(system) #8

memtest to jest program który uruchamia się w środowisku dos bezpośrednio z dyskietki bądź cd.

radzę również zorganizować nowy zasilacz i przetestować sprzęt na nim (najlepiej obydwa komputery).

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 19:42

zaopatrz się w jakiś porządny zasilacz fortron, chieftec, delta, amacrox i przetestuj sprzęt!!

(system) #9

Widać, że nie masz pojęcia na temat zasilaczy - Mode com fell to spalacze komputerów :wink: Zanim coś kupisz lepiej żebyś zasięgał opinii na forum niż potem żałować, wymień chociażby na fortona 350W

(Nuphârizar) #10

Ehh... Racja, nie znam sie.

Wymieniali go panowie z serwisu, bo niedawno miałem inny probelm, więc pomyślałem, że będzie okej. Widać się myliłem.

A tak w ogóle, usunąłem sterowniki karty graficznej na tym starszym kompie i póki co ekran się nie wyłącza. Może to wina sterów? Ściągam właśnie 94.24. Zobacze co to będzie.

(system) #11

nie przesadzaj, ten zasilacz nie nadaje się do wymagających konfiguracji. (do starszych konfiguracji jak ten

wystarczyłby.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 19:49

ściągnij starsze te się nie nadają.

(Nuphârizar) #12

Które proponujesz? Coś z 70? 60?

(system) #13

xp

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_56.72.html

win98/me

http://www.nvidia.com/object/win9x_56.64.html

(Nuphârizar) #14

Ok, dzięki wszystkim. Coś pokombinuje a jak nic nie wskóram to serwis.