Reset kompa i dziwny komunikat

od pewnego czasu mój komputer dostał lekkiego swira resetuje sie czasami podczas grania (ale to zadko) czesciej podczas uruchamiania windy kiedy jest piekny napis , zapraszamy" lub gdy widze mój pupit komp sie resetuje

gdy juz go uruchomie wyskakuje taki bład

, system windows odzyskał sprawnosc po powaznym błedzie" potem komp chodzi normalnie ale jak juz całkiem nie moge go uyruchomic właczam na trybie awaryjnym i przywracam system.

co jest grane ?? :frowning: :frowning: pomocy

P.s

nie jestem 100 % zielony co do windowsa :smiley:

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 23:07

serdecznie przepraszam za pomylenie działów prosze administratora o przeniesienie tematu z góry dziekuje i przepraszam za pomyłke

Moderator chyba tez może być? :slight_smile:

Przeniosłem.

Przedstaw, jaki masz sprzęt (również zasilacz).

Napisz również, jakie masz temperatury poszczególnych podzespołów ?

Sprawdzisz to programem EVEREST (otwórz program, ikonka Komputer, ikonka Czujnik).

wiem ze to moze i głupie ale czy moze to byc wina jakies urzadzenie USB podejrzewam pada do grie mojego brtata …

dzisiaj przyszedłem ze szkoły i wszystko grało komp właczył sie normalnie i tak dalej ale przyszedł brat podłaczył pada i zresetoiwqał kompa bo zawsze tak robił alke kiedy komp sie właczył znowu sam sie resetował (2 razy ) a za trzecim komunikat, system windows odzyskał sprawnosc po powaznym błedzie i tak dalej no ale zosatwiam to wam

P.s tu macie dane i teperatury

my.php?image=beztytuunh8.gif

http://img408.imageshack.us/my.php?imag … tuunh8.gif

Bardzo możliwe.

Przetestuj jeszcze sprawność komputera bez pada, a ptem z padem. Jeżeli będzie ok., a z padem resety, to winowajcę już będziesz znał.

PS. temperatura płyty głównej i procesora - OK.

Zobacz jeszcze, jaki masz zasilacz. Ściągnij boczną ściankę obudowy i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu (marka i moc) i oczywiście napisz je tutaj :wink:

nie chce podwazac wazej wiedze ale nie jestem informatykiem ale sprawa wyglada tak windows albo sie resetuje albo sie zawiesza przy starccie i w tedy trzeba go wyłaczyc lub zrestartować troche to denerwujące. Mam nadzieje ze obejdzie sie bez ponownego wgrywania windowsa ?? myslicie ze to cos ze sprzetem ?? ale odziwo windows chodzi normalnie potem (moze lekkie scinki ale to wina avasta tak mi sie wydaje prosze o pomoc:(

P.s

zdjecie naklejki z zasilacza przesle jutro ok?? nie znam sie na tym wiedz wole dać fotke.

Typowe objawy kiepskiego, wadliwego zasilacza, choć nie można sprawy przesądzać.

Więc czekamy :lol:

fack a ile moze kosztowac zasilacz?? czy to normalne ze zasilacz sie spala a moze to wina kurzu ?? a wymiana zasilacza moze kosztować od ilu do ilu??

zależy jaki

tanszy(delta) ~60

drozysz(modecom mc, amacrox) 120

Do Twojego sprzętu wystarczy i jeszcze spory zapas:

FORTRON ATX-350PNF

lub

Fortron FSP400-60PFN

http://img444.imageshack.us/my.php?imag … 009fy1.jpg

http://img444.imageshack.us/my.php?imag … 011jf7.jpg

a co z tym błedem systemu ??

a czy to mozliwe zeby system awaryjny dziłał normalnie według mnie tak bo nie zrzera tyle zasilania ale ja tam sie nie znam zdjecia dołaczam a czy dał bym rade sam wymienić?? ale zastanawia mnie tenm bład systemu

a ze tak wtroce to bardziej oppłaca sie przerabianie kompa czy kupienie nowego??

Typowy “zabójca” sprzętu. Widnaje na wszystkich czarnych listach zasilaczy.

W Twoim przypadku nie opłaca się wkładać nowych części do Twojego komputera.

Jeżeli chcesz mieć porządny komputer do grania w nowe, lub niecałkiem nowe gry, przydałoby się złożyć od nowa nowy komputer.

W Twój obecny sprzęt nie opłaca się wkładać pieniędzy, chyba, że Tobie on wystarcza do Twoich prac i zabaw na nim, więc wymień tylko zasilacz.

mam w planach kupienie kompa ale nie wiem czy kupic cały czy kupic czesci.

a co z tym błedem systemu mozliwe zeby to było od zasilacza??

własnie mi sie przypomniało ze kiedys spaliła mi sie błyta główna i karta graficzna mozliwe ze od zasilacza pozatym jak ciezko jest wymienic zasilacz??

Bardzo możliwe.

Nie jest ciężko.

Odpinasz przewody zasilające: od napędu, dysku twardego, płyty głównej, stacyjki dyskietek. Jeżeli jest dosyć miejsca na wyciągnięcie zasilacza, to odkręcasz cztery śrubki mocujące zasilacz do obudowy i ostrożnie wyciągasz go. To wszystko :slight_smile:

Jeżeli masz duży cooler (radiator+wentylator) na procesorze i wizualnie nie ma miejsca nw wyciągnięcie zasilacza, to może się nie obejść bez wcześniejszego ściągnięcia coolera z procesora.

Samo włożenie nowego zasilacza jest równie proste. Ostrożnie wkładasz zasilacz, przykręcasz śrubki, a potem podłączasz przewody zasilające.

Oczywiście najlepiej, jeżeli sam dobierasz sobie części. Kupujesz w sklepie wszystko i składasz sam w domu. Jeżeli nie czujesz się na siłach, to składają Ci komputer w sklepie.

Pamiętaj, sam wybieraj sobie podzespoły.

Najlepiej w dziale “Hardware, Sterowniki” tego Forum załóż odpowiedni temat, podaj jaką kwotę możesz przeznaczyć na komputer i tam specjaliści doradzą Ci maksymalną konfigurację do Twojej ceny.

Pójdziesz później do sklepu, powiesz: chcę komputer z taką płytą główną, taką kartą graficzną, taki zasilacz… i tak dalej :wink:

no dobra a jaka jest pewnosc ze jak wymienie zasilacz to komp bedzie chodzil normalnie ??

nie chodzi o kase 70 zł mnie nie zbawi ale wole miec pewnosc

a co myslisz o zakupie czesci przez alegro?? czy duza jest róznica cen??

a moze lepiej kupic na gełdzie??

szukam na alegro zasilaczy i nie wiem jak wybierac chodzi ile maja W ?? 350W wystarczy pozatym co jeszcze musze sprawd

odpiszcie