Reset kompa po formacie

(Sliver64) #1

Otóż mam taki problem - od jakiegoś roku operowałem na systemie win xp sp3, ostatnio dziad zaczął się sypać- długie odpalanie kompa, chwilowe zwisy itd. Winą okazał się być ZoneAlarm. Wczoraj (tj w niedzielę) zasiadłem do formatowania gada (tylko partycję c:, d: zostawiam na inny termin bo za dużo danych tam mam), wrzuciłem płytkę od xpka, zrestartowałem kompa, odpaliłem z płytki - najpierw chciał mi zainstalować system na tej samej partycji w tym samym katalogu (aktualna instalka zastąpi aktualną) to poszedłem tak jak sugerowała instalka. Wywaliło starą windę, zainstalowało pliki potrzebne do setupa nowej windy i automatycznie się zrestartował. I wtedy zaczął się cyrk - komp zaczął odpalać się z plików na dysku ale wywaliło mi "błąd odczytu z dysku, proszę wcisnąć ctrl+alt+del" Odpaliłem go jeszcze raz z płytki xpkowej i przeprowadziłem najzwyklejszy format c: Jeszcze raz zainstalowałem pliki potrzebne do setupa windy, restart i dalej "błąd...", no to jeszcze raz format, na dodatek zmiana na ntfs i ponowna instalka. Efekt - dalej ten sam "błąd odczytu z dysku". No to ponownie, tym razem szybka zmiana na ntfs, instalka windy i tu zmiana - zamiast "błędu odczytu z dysku" podczas startu kompa, na ekranie "Verifying DMI Pool Data" wywala mi na ułamek sekundy jakiś komunikat (zbyt krótko by coś przeczytać) i automatycznie restartuje mi kompa i efekt zaczyna się powtarzać. Sprawdziłem dysk przez chkdsk i nic mu nie dolega, fizycznie również jest sprawny, podłączenia sprawdzone (od czasów składania nic nie było w środku grzebane). Ma ktoś jakiś pomysł by doprowadzić blaszaka do stanu używalności?

Config:

Gigabyte GA X38-DS4

WDC 500gb WD5000AAJS-00YFA0

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 ghz

Asus GF 8800GTX 768MB DDR3

2x Kingston DDR2 1gb 800 mhz

Tagan U25 Dual Engine 500W

(Rivon) #2

Sprawdź programem Memtest, czy pamięci nie są uszkodzone. Jeśli się nie mylę to masz bsod'y.

(Sliver64) #3

Pamięć jest ok, bsod'ów również nie uświadczam, jakieś inne wskazówki?

(Cosik Ktosik) #4

Zresetuj Bios viewtopic.php?f=7&t=267235

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu z programu MHDD: Instrukcja czytania SMART programem MHDD

(Rivon) #5

Jeśli nie pomoże to co napisał cosik_ktosik , to może twoja płyta cd z systemem jest w jakiś sposób uszkodzona ?