Reset kompa przy włączaniu jakiejkolwiewk gierki

hm. mój komp się restartuje jak tylko włącze na necie filmik na pełny ekran lub jakąkolwiek grę co może być tego przyczyną??

może to RAM mam jej 256. sam już nie wiem. chyba że źle skonfigurowana grafika ??

jakbyście coś wiedzieli to napiszcie

Zainstaluj program everest i podaj temperatury procesora i karty graficznej.

Być może masz BSOD’y, a nawet o tym nie wiesz! Zwykle po pojawieniu się BSOD’a komputer natychmiast uruchamia się ponownie.

Aby temu zapobiec:

Zrestartuj komputer -> Cały czas naciskaj klawisz F8 -> Na końcu z listy zaawansowanych opcji wybierz opcję “Wyłącz automatyczne uruchomienie ponowne komputera po awarii systemu” -> Wciskasz 2 razy ENTER

Potem należy włączyć jakąś gierkę i oczekiwać ekranu BSOD*…następnie należy pobrać narzędzia Microsoft Debugging Tools i użyć programu WinDbg do odczytania plików DMP zapisywanych po wystąpieniu BSOD’a.

Jeżeli pojawi się BSOD, spisz nazwę symboliczną (np. REGISTRY_ERROR) i kod błędu, a następnie podaj na forum.

Tu jest wideoporadnik, jak używać narzędzia WinDbg z pakietu Microsoft Debugging Tools:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-odk … lue-screen

Utworzony log należy wkleić na stronę wklej.org lub na stronę wklej.eu, a link do logu podać na forum.

*BSOD (Blue Screen of Death - “niebieski ekran śmierci”) - Jest to ekran, który zwykle pojawia się w razie wystąpienia krytycznego błędu systemu Windows. Jest też inna nazwa: “Ekran STOP” lub “Błąd STOP”

Należy użyć programu WinDbg - Microsoft Debugging Tools, do oczytania plików DMP znajdujących się w folderze C:\Windows\minidump

Pliki DMP są zapisywane po wystąpieniu BSODa.

temperatura procka przy normalnym użytkowaniu 60 stopni C

Może najpierw zacznij od podania konfiguracji komputera. Konfigurację komputera zdobędziesz również za pomocą programu EVEREST.

Podaj jeszcze temperaturę procesora podczas działania jakiejś gry (dowolnej).

żadnej gry nie mogę włączyć oprócz systemowych a przy systemowych wynosi też 60