Reset kompa z HD5830

Witam, włożyłem dziś nową kartę tj. HIS HD 5830. Podłączyłem jeden 3 pinowy kabel PCI-E z z zasilacza, a drugie 3 piny uzyskałem z dołączonej przejściówki (molex-PCI-E).

Karta ruszyła, ale zdążyła mi już dwa razy kompa zresetować, głośno wyjąc. Czy wszystko OK?

Przerabiałeś przejście molex/zasilanie karty samodzielnie ? Żółty to +12V, powinno iść na kartę…

Poszukaj znajomego z miernikiem, może jakieś skoki napięcia itd - na początek…

Chyba wszystko już OK, restarty występowały dopóty nie zainstalowałem sterowników. Nic nie przerabiałem, dostałem gotową przejściówkę PCI-E - > 2 x Molex (3 pin).

Sprawdź jeszcze czy zasilacz obsłuży Ci na spokojnie wszystkie komponenty jakie masz zainstalowane, może już ledwo daje radę:

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Jeśli masz tego be quieta! ze starej serii (sprzed kilku) to zapewne on jest winowajcą. Jak masz możliwość, to pożycz od kogoś jakiś nowy markowy zasilacz o większej mocy i sprawdź.

Cóż, w zasadzie te dwa restarty pojawiły się wtedy gdy nie miałem zainstalowanych sterowników, a rozdzielczość miałem w 4:3.

Odkąd wgrałem nowe sterowniki wszystko jest w porządku, choć tak myślę że zaraz ją w OCCT pomęcze :slight_smile:

Spore bydle, ale na tamtej stronce policzyło że zalecany zasilacz dla mojej konfiguracji to 320 W, a ten ma 450W.

Dodane 16.06.2011 (Cz) 13:18

A więc jednak nie jest ok, bo puściłem GPU test w OCCT, karta po 5 minutach doszła do ok 75 st, po czym zrobiła się już bardzo głośna i nastąpił reset, Potem włączył CHKDSK, w połowie reset, następnym razem przeszedł już 100%.

Z mojego zasilacza wychodzi tylko jeden przewód PCIE (3 pin+1 odpinany). Mam podłączone do karty właśnie ten 3 pinowy, a że karta ma 2 takie wejścia, to drugie dostarczam z przejściówki PCIE - 2 x Molex (3 pin’y w środku). Czy z punktu widzenia technicznego to jest prawidłowe, czy lepiej wziąć drugą przejściówkę i zrobić analogicznie.

Wszystko zależy od tego ile mocy pobiera k.graficzna (sprawdź na stronie producenta bądź w dokumentacji karty), jeśli ma dwa dodatkowe zasilania to w chwili maksymalnego obciążenia może sporo mocy brać (stąd resety). Policz wszystkie komponenty (wentylatory, USB, dyski, napędy, panel przedni - wszystko pobiera prąd). Od strony technicznej masz prawidłowe podłączenie, skoro producent k.graficznej dodaje taką przejściówkę 2xMOLEX–>PCI-E to jest to OK. Tyle że zapewne zasilacz nie daje tej mocy jaką potrzebuje k.graficzna w chwilach maksymalnego obciążenia.

Podaj całą specyfikację sprzętu jaki posiadasz i co do niego podłączasz (przez USB… np. telefon kom., odtwarzacz MP3 albo aparat fot., kamerkę…)

Właściwie to wszystko to co mam w podpisie +

na usb: drukarka, mysz, kabel do komórki. No a karta mało nie ciągnie. Moja platforma teoretycznie pod mocnym obciążeniem jakieś 330W pobiera.

Producent napisał na czerwono: Power Supply Requirement

500 Watt or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express® power connectors recommended (600 Watt and four 6-pin connectors for ATI CrossFireXTM technology in dual mode).

Kurczę, chyba faktycznie ten BQ jest ciut za słaby, troszkę pochopnie kupiłem tą kartę. Jak dołożę Phenoma II 555, to wcale może nie wstać :stuck_out_tongue:

I wszystko jasne, nie ma mocy dla karty. Kup jakiś markowy zasilacz, najlepiej 700W (aby zapas był na przyszłość)

Odrazu 1000W, porzadne 500W da rade np XFX Core 550

…jasne, kupi 500W, podłączy potem cokolwiek i będzie kolejne …UPS. Ja mam 350W i ledwo to dyszy na podstawowych częściach (błąd młodości). Kilkakrotnie już tu doradzałem odnośnie zasilaczy i jak na razie nikt się nie skarży. Zapas mocy musi być - chociażby ze względu na to że żaden zasilacz nie jest urządzeniem o sprawności 100% a w dokumentacji k.graficznej, jak napisał tomawaw, ZALECANYM zasilaczem jest markowy 600W. Jasno z tego wynika że 700W będzie idealny (z owym zapasem mocy na przyszłość) na jakieś 5 do 7 lat.

no, ale 600W to jeśli dobrze rozumuję producent sugeruje dla Crossfire, a więc dwie karty.

Jak potem stanieje ta karta którą masz, kto wie może będziesz chciał dwie mieć i do tego coś nowego ?? Od przybytku głowa nie boli…

http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-70 … 84606.html

…co prawda aukcja zakończona ale szukaj podobnych okazji, może coś trafi się jeszcze taniej ??

No to trzeba się rozejrzeć za 600-700W’ówką. Ten OCZ wygląda faktycznie atrakcyjnie.

Poza tym im większy zapas mocy tym ciszej będzie “chodził” z czego większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, nie będzie się też nadmiernie nagrzewał chodząc na wysokich obrotach.

Nom, szczególnie, że cena jak na taką moc nie jest zbyt wysoka. Z 5 lat temu tyle płaciłem za tego BQ, ale 450W.

Tak więc karta idzie teraz do pudełeczka,a wróci na swoje miejsce wraz z nową zasiłką. Teraz przełączę się na integrę, nie ma co dusić tej nówki.

OK, jak będzie ciąg dalszy - daj znać (w tym temacie). Powodzenia.

Co ma piernik do wiatraka?

Dla mojej karty zalecane jest 450W, a tymczasem mój Modecom MC nawet się nie przemęcza.

700W to do konfiguracji SLI/CrossFire.

freedom… będzie chciał POTEM podłączyć coś nowego i co ?? …znowu zakup nowego zasilacza ?? 700W będzie na kolejne kilkanaście lat i do tego z zapasem mocy na SLI/Crossfire, ewentualnie jeszcze coś nowego (kurde… czy ja się muszę powtarzać ??) Lepiej zadbać o moc na przyszłość niż za 2 lata kupować po raz kolejny nowy zasilacz (bo jakiś facio z Vortalu źle doradził)… Co do piernika i wiatraka, poczytaj najpierw jakieś fachowe publikacje (na tematy związane z zasilaniem komputerów stacjonarnych, może zaczep też o UPS-y) a potem możemy podyskutować. Pozdrawiam i życzę udanej lektury.

Alonewolf… nie chce sie juz klocic z toba ale nie masz racji - za dwa lata chlopak bedzie skladal zapewne nowy sprzet. Nie chce cie obrazic ale tutaj potrzebujemy ludzi ktorzy naprawde potrafia doradzic a nie ktorzy nie dosc ze wprowadzaja w blad (z tym zasilaczem 600W do tej karty, a nie 700W tutaj widze) dales poprostu ciala, a jeszcze sie spinasz jak ktos ci zwraca uwage ze popelniasz blad. Zycze tobie i sobie opanowania i wiekszej wiedzy. Pozdrawiam (PS. Czasem nie pracujesz w sklepie komputerowym?) Odnosze takie wrazenie.