Reset komputera po wpięciu wtyczki lan

(Russellek) #1

Witam!

Mam nie typowy problem, zacznę od historii. :slight_smile:

Do tej pory używałem jakiegoś starszego routera (SMC BARRICADE) i miałem podłączone do niego 3 komputery (stacjonarny i 2 notebooki) Wszystko było dobrze komputery zachowywały się jak należy.

Kilka dni temu zakupiłem sobie router wi-fi Linksys WRT54G i konfiguracja nadal jest taka sama czyli 3 komputery korzystają. Hmmm a raczej miały by korzystać (z sieci oczywiście) bo jeden z notebooków od razu po podpięciu go (kablem bo akurat ten nie ma wi-fi) do routera resetuje się. Ale tylko on jeden inne komputery chodzą idealnie. Uaktualniłem sobie firmware do routera na najnowszy (z 17.01) niestety nic to nie dało. :frowning:

Dodam teraz parę wskazówek:

1. Reset wygląda następująco: jeśli komputer uruchomię bez podłączonego kabla to po podłączeniu go w ciągu ok. 5 sekund wyskakuje mi ten ekran i jest ponownie włączany komputer.

2. Parę zrzutów z rejestru zdarzeń może to coś mówi komuś bo mi nic:

pierwszy

drugi plus detale

1. Pożyczyłem od kolegi router D-link DI624+ i sytuacja jest taka sama tylko ten jeden komputer jest jakiś "nie szczęśliwy"

2. Nie ma żadnych kłopotów z konfiguracja jeśli powrócę do starego roureta. (no ale nie po to kupowałem nowy) Czyli wcale nie jest tak źle z tym komputerem.

Dziękuję za pomoc.

P.S. Jak coś nie jest jasne to pytać – odpisze na pewno.

(Dugi2482) #2

Może ten komputer sie zaprzyjaźnił z tym starym routerem :slight_smile:

W rzeczywistości to nie ma znaczenia, jaki router udostępnia netu. Spróbuj jeszcze podpiąć tego kompa pod inny port w routerze, bo może ten jest uszkodzony. Ewentualnie odinstaluj w PanelSterowania/System/Sprzęt/Menager urządzeń tą kartę sieciową i niech windows odszuka na nowo sterownik do niej (jeśli masz płytke z sterownikami to zainstaluj sterownik z tej płytki). A jak nie pomoże, to najszybszym wyjściem z tego bedzie reinstalowanie windowsa przy podłączonym kablu sieciowym, to on wtedy wykryje połączenie przy instalowaniu.