Reset komputera przy wlaczaniu gry

Jesli wyłacze programy tzw " z listwy" ( np pc probe, lexmark, deamon ) to wtedy gra mi się włącza ładnie, ale potemm podczas gry się zacina i to dosyć bardzo! !!

Ale jesli nie wyłacze tych programow to mi sie resetuje.

Prosze o pomoc! !!

Może komputer nie spełnia wymagań gry?

A mógłbyś chociaż powiedzieć co to za gra i jaki masz sprzęt.

nie no bez przesady :smiley: akurat to to sprawdziłem jako pierwsze, a najlepsze jest to ze scina na kazdych wymaganiach

GF 8600 gt 512

2 gb ram

procesor 2 x 3 ghz

a skad te resety?? ![-o<

Dodane 28.09.2009 (Pn) 20:50

tam to wyzej to moj sprzet, jak cos

Dodane 28.09.2009 (Pn) 20:55

Gry to CoD 4, FIFA 09, CoD 2

A kiedy ostatni raz czyściłeś peceta " w środku". Być może system chłodzenia szwankuje, przegrzewa się karta graficzna (lub inny podzespół) i stąd gra ścina.

Sprawdź temperaturę na karcie przed włączeniem gry jeżeli przekracza 60 stopni to może być chłodzenie. Ale ja bardziej stawiałbym na słaby zasilacz którego w specyfikacji nie podałeś.

Karta obciążona może dać mu popalić. Można zwrócić uwagę na obudowe, czy ma jedynie wyloty powietrza czy wentylatory obniżające znacznie temperature. Niektore obudowy to piecyki

w PC probe jest tak

CPU 52 C

MB 42 C

to sa odczyty jak nie gram

nie wiem czy o to chodziło?? ale mam nadzieje ze tak :slight_smile:

zasilacz Mode Com 400 W

i PC Probe wykrywa mi blad w chassis ( 0rpm )

moze to jakos powiazecie ze soba bo ja sie gubie

z gory dzieki

Żeby ten test “wypalił”, musiałbyś skorzystać z innego programu. Pobierz program Everest Ultimate w wersji 30-dniowej. W oknie programu kliknij na Tools, a potem na System Stability Test. Po czym sprawdź, czy przy opcjach Stress CPU, FPU, Memory i Cache są postawione “ptaszki”. Jeżeli tak, to kliknij na Start. Obserwuj temperatury. Jeżeli temp. procesora lub pamięci będzie za wysoka, komputer się najprawdopodobniej wyłączy. Temp. nie powinna dochodzić do 80 stopni Celsjusza.

Obserwuj test przez ok. 10 min. (o ile wcześniej temp. nie osiągnie wartości powyżej 80/90 stopni, wtedy pecet sam się wyłączy). Jeżeli test “wytrzyma” te 10 min, podaj wyniki.

Link: http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ult … 12798.html

min max

motherboard 36 39

CPU 128 128

CPU #1 46 64

CPU#2 40 57

WDC WD… 35 35

nie zresetował sie

Dodane 28.09.2009 (Pn) 22:29

pierwsza wartosc to temp. min a druga max. jak cos :slight_smile:

Czyli chłodzenie odpada. Spróbuj zrobić test karty graficznej. Obserwuj test przez ok. 10 min. Test wykonasz programem zamieszczonym w linku.

Link: http://www.download.net.pl/1876/Video-C … lity-Test/

your video system 117

a przeczytalem ze powinno byc cos od 141 takze nie wiem czy to jest dobrze