Reset komputera

od dłuzszego czasu przy włączaniu kompa zdaża mi sie sytuacja ze sie sam sie wyłącza gdzieś po 5-10 sekundach potem ojawia sie Warting ! CPU clock or ratio are programming fail previousty. Pliase setup CPU hast clock agin

wcisnie sie F! i w dalszą część biosa juz wskakuje normalnie…

…Niedawno zqauwarzyłem ze jak sie delikatnie wciśnie wlacznik to wszystko jest oki… a jak troche mocniej go nacisne to sie wylącza moze to problem z wlącznikiem ? jak to mozna zrobic aby chodziło? bo wymiana całej obudowy i przekladanie wszystkiego niejest chyba najtanszym rozwiązaniem

p.s tak dla info ile srednio moze kosztowac przełożenie obudowy od kompa poporostu jej zamiana ? bo sie nie lapie w tym,a niewiem czy jest sęs pytać… moze ktos wie w tak na oko ile by to mogło kosztować ?

pozdro pan ziomal

wymiana obudowy kosztuje tyle ile nowa obudowa :stuck_out_tongue:

no chyba ze wątpisz w swoje mozliwosci i zechcesz z tym isc do fachowców… nie krępuj sie - przyjdz do mnie :slight_smile: obalimy flache i ci wymienie :smiley:

a problem z przyciskiem… moze sie do niego dostal jakis syf… i przy mocniejszym nacisnieciu go nie “odbija” (chociaz w takim przypadku chyba powinien chodzic)

podejrzewam ze to cos z ustawieniami w BIOS’ie…

co do przycisku to odłącz kabelki i podeponij jeszcze raz (kabelki od przycisku power) jesli nie zadziała to odepnij i spróbuj uruchomić przez zetkniecie kabelków (ja tak mam bo w obudowie odpadł przycisk power) jesli nadal przy ztykaniu kabli bedzie wystepowac to pewnie wina BIOS’a

a bez obalania flachy ile to by mogło kosztować w serwisie >?

sądze że bios mi sie niepoprzestawial bo niemiał żadnej okazji obudowy od kompa nie otwieralem nawet, zadnych spięc prądowych niebyło nawet jak coś to mam tą listwe więc niewiem o co bbiega a bios chyba sie sam nieprzestawia … a może t wina 2 nagrywarek ?