Reset przy dzialajacym kompie

(Ponkii22) #1

kupilem wczoraj nowe elementy tj plyte Asusa a7n8x-x , procesor Semprona 2400+ i coolera i niewiedzac czemu prz dluzszej pracy na kompie poprostu sie resetuje i uruchamia od nowa??????????? :frowning: :frowning: :frowning:

(fiesta) #2

Sprawdź temperaturę procesora. Być może żle został "osadzony zestaw chłodzący (radiator + wiatrak). Czy pomiędzy radiator a procesor została prawidłowo nałożona pasta termoprzewodząca ??

(Ponkii22) #3

tez sie nad tym zastanawialem montowal mi to kumpel ktory zna sie na zeczy a moze wiesz jaka powinien miec ten procesor optymalna temperature ???? albo gdzie moge to sprawdzic

(lazikar) #4

Temperatura powinna byc w granicach 50 stopni, choć wytrzymuje dużo więcej. Co do programiku to:

:arrow: SpeedFan 4.20

:arrow: AIDA32 - Enterprise System Information 3.93

Ewentualnie w Biosie możesz sprawdzić. :smiley:

(Magik) #5

Sprawdzić to możesz programem Motherboard Monitor

spolszczenie

Zwróć też uwagę na napięcia zasilania, jakie też tam sprawdzisz.

Co do optymalnej temperatury procesora, to spokojnie będzie pracował nawet przy 55 - 60 stopniach, ale im niższa, tym lepsza.

Podaj też, jaki to cooler. Może jest za słaby i poprostu nie wyrabia.

(Ponkii22) #6

sprawdzalem w biosie pokazuje ze procesor ma 35 stopni a moj cooler to

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5 ... 2d32303030 mysle ze jest wystarczajacy :slight_smile:

(JNJN) #7

A zasilacz pewnie został stary.

Jak tak pomyśl o nowym.

A system wgrałeś świeży,czy został stary.

(Ponkii22) #8

no wlasnie zasilacz zostal stary :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: nie starczalo kaski ,a system wgralem swiezy i tez tak sobie pomyslalem ze moze to byc ten zasilacz

(Minio Dp) #9

Tak więc to będzie on, W miare możliwości postaraj się go jak najszybciej wymienic na lepszy :slight_smile:

(Ponkii22) #10

dzieki tylko ciekawe co bedzie jak kupie nowy zasilacz i to nie bedzie to hehehehe :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Damian) #11

Napewno kupno nowego zasilacza zaplusuje,także nawet gdyby to żadna strata.

(Minio Dp) #12

Wymiana zasilacza napewno Ci nie zaszkodzi. A jak to bedzie nie to to zrobisz kolejny temat na forum i będziemy myśleć :smiley:

(Łasta) #13

Radze zmiane zasilania. Mialem bodobny przyklad na innych elementach kompa. :))

(Ponkii22) #14

wymienilem zasilacz na 350w i nie pomoglo :frowning: czy moze to byc jakis wirus

a moze cos z pamiecia sam juz niewiem POMOCY! !!

(Roseng) #15

Ujme to tak ja miałem podobny problem, zminiełem z Durona 1.3 na AMD Athlon 2400XP i sie restartowal, po wymianie na zasilacz 400W chodzi jak nalezy, ale słyszałem ze kości ramu tez moga robić takie problemy.Pozdrawiam

(Mrbogus) #16

Co do informacji o mocy zasilaczy to bym uważał sam widziałem taki na którym pisało 400 W a nie był w stanie pociagnąć P4 2.8 i CD i dwóch dysków

po pewnym czasie komp się właśnie restartował po wymianie na przyzwitą 300-kę mineło jak ręką odjoł :slight_smile:

(Ponkii22) #17

hmm niewiem juz sam co to moze byc zanioslem kompa do serwisu zeby sie dowiedziec no i pozostaje mi teraz czekac na odpowiedz :frowning: niestety bez kompa Pozdrawiam