RESET przy odpaleniu EVERESTa

mam od ponad pół roku laptop: i7, gtx 280m (1gb), 8mb cache, 250dysk, win7, 32-bit. Problem jest taki, miałem na poczatku 2gb RAM, potem dokupilem 1GB i po jakims czasie cos sie zaczelo psuć. Przy odpalaniu gier, programów następuje reset. I resetuje się wciąż, dopóki we właściwościach ‘mojego komputera’ nie pojawi się, że jest tylko 1GB. W BIOSie pokazuje 3GB, w programie CPUID CPU-Z pokazuje normalnie 3gb, ale jak odpale everesta- znowu sie restartuje (dzieje sie tez tak, gdy chce odswiezyc wspolczynnik wydajnosci systemu). Proszę o pomoc, tylko w miarę prostym językiem, średnio znam się np. na obsłudze BIOS-u… z góry bardzo dziękuję!

Jest jeszcze coś: nie wiem, czy to normalne, ale w ‘monitorze zasobów’ spośród ośmiu CPU, numery 4, 5, 6, 7 są ‘wstrzymane’… (zaczyna się od CPU 0)

Podkręcane coś ?

Komputer dostałem używany, możliwe, że wcześniej był podkręcany, jest on od producenta Calpella. Co dziwne- nie pokazuje modelu płyty głównej…

Płytę główną pokaże Everest Ultimate :smiley:

no co Ty nie powiesz;p niestety za słaby ze mnie haker i zbyt biedny człowiek żeby taki program mieć;p

Wersja Trial wystarczy aby dowiedzieć się jaka płyta :smiley:

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ult … 12798.html

let’s see… :slight_smile:

Dodane 18.08.2010 (Śr) 21:03

jeżeli kilka minut mnie będzie- to znaczy, że się zresetował, proszę o cierpliwość:)

Dodane 18.08.2010 (Śr) 21:04

wyskakuje zapytanie o product key’a…-.-

Podaj model płyty i jeśli Everest dalej nie działa skasuj najpierw za pomocą Revo Uninstaler :slight_smile:

Powinna być opcja testowania :slight_smile:

ok, pobieram ten uninstaller…

Dodane 18.08.2010 (Śr) 21:08

a laptop się nie zresetował, we właściwościach ‘mój komputer’ jest 1GB RAM-u…

Kasuj trybem zaawansowanym :slight_smile:

usunąć tego Everesta, tak? w rubryce ‘nowe programy’ kliknąłem na everesta. usuwać?

Dodane 18.08.2010 (Śr) 21:12

cośik skanuje… :smiley:

Klikasz raz na program i u góry na Odinstaluj.

skasować pozostałości?

Tak, wszystko.Potem wgraj Ultimate :slight_smile:

wgrałem… używając wcześniej ściągniętej instalki. I znowu ten przeklęty komunikat o kluczu…:confused:

Dodane 18.08.2010 (Śr) 21:30

chciałbym też prosić o opinię- czy wg Was (myślę tu o osobach wiedzących więcej nić ‘coś-nie-coś’ o laptopach) może pomóc format ?

Czy musi być Everest ?

Są jeszcze inne programy diagnostyczne :

http://www.dobreprogramy.pl/Identyfikac … ws,85.html

Zainstalowałeś ponownie sterowniki do swojej płyty głównej Chipset?

Ściągnij może darmowy program o nazwie SIW który pokauje to samo co Everest.

http://www.gtopala.com/

Nie wszystkie pamięci są w stanie ze sobą współpracować nawet jeśli są tego samego typu, chodzi o napięcia, częstotliwości, producentów, a także model płyty głównej bo może nie obsługiwać większej ilości pamięci. Pamięci nie powinno się kupować w ciemno żeby potem się nie dziwić, że coś nie tak. Najbezpieczniej wymieniać wszystkie banki pamięci jednocześnie jeśli zachodzi taka potrzeba, a wiedza na ten temat jest nie wielka albo udać się zakładu naprawczego . Tak na marginesie ,to mnie 2 GB wystarczyło by aż nadto.

Skorzystaj z darmowej aplikacji AIDA.

ściągnę inny program diagnostyczny, a płytka ze sterownikami jest niestety w domu…

Dodane 18.08.2010 (Śr) 22:03

floyd, wstyd się przyznać, ale chciałem żeby gta4 plynnie chodziło… i ogólnie chciałem wykorzystać lepiej procesor…

Dodane 18.08.2010 (Śr) 22:07

program SIV w rubryce motherboard-> model pokazuje Calpella CRB, a dalej jest: version- not applicable

Dodane 18.08.2010 (Śr) 22:11

przypomnę też, że cztery z ośmiu procesorów w monitorze zasobów są pokazane jako ‘wstrzymane’, czy to normalne?

Dodane 18.08.2010 (Śr) 22:41

Płyta główna: model: Calpella CRB, max. capacity 4096MBytes

Dodane 19.08.2010 (Cz) 0:04

:frowning:

Spróbuj tego :wink:

Jesteś pewien, że zakupiłeś dobre kości RAM ? One mogą wywalać.

I normalny reset czy BSOD ?