Reset, reset & reset

Witam wszystkich forumowiczów :smiley:

Mam takowy problemik,

podczas instalacji XP, komputer się resetuje…

gdy słuchałem muzyki to po jakiejś godzinie znowu reset i tak w koło Macieju. :frowning:

Czasami wyskakiwał BSOD.

Może to wina dysku lub chłodzenia bo mam teraz na nim wiatrak z Durona 650mhz…?

Sprzęt:

ECS KT600-A

ATHLON XP 1700+

256mb RAM ddr

jakiś zasilacz 300wat

dysk 20gb

Na początek sprawdź czy wszystkie kabelki i kości ram się trzymają.

Co do chłodzenia to sprawdź temperaturę, ale by wtedy nie było BSOD, tylko od razu restart.

W którym momencie resetuje instalator Windowsa?

Jeżeli masz jeszcze szansę sprawdzić tego BSODa to poczytaj:

http://hotfix.pl/articles.php?article_id=89

http://hotfix.pl/articles.php?article_id=17

http://hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Jeżeli podejrzewasz dysk, to najlepiej przejdź się z nim do znajomego, podłącz u niego i wykonaj ScanDiska, programem HDTune Benchmark i Error Scan, oraz zakładka Health, a następnie zdaj relacje.

Winą może być równie dobrze zasilacz, ale dobrze po kolei eliminować przyczyny restartów.

a ja bym sprawdził stan kondensatorów na płycie głównej, oraz podpiął inny sprawny zasilacz.

Ja bym stawiał na to, że zasilacz masz za słaby i przez to ci się resetuje.

Adalbert , resetuje się wtedy gdy już jest to a niebiesko bo pasku ładowania Windows. i tak kółko ;p

technik_elektro , właśnie nie mam skąd wziąć tego zasilacza :shock: , kondensatory są całe jak nowe nie napuchnięte.

damian1995 , w innym kompie w domu jest athlon 2400+ i śmiga tez na 300watowym zasilaczu i nie ma problemów.

marik123 , wiesz co, BSOD wyskakiwał pewnie dlatego że sp2 nie było ale to czasami się tak zdarzało.

Ja podejrzewam ze to jest wina chłodzenie bo gdy jeszcze był Windows a tym kompie to jak chodziła jedna aplikacja np.RACER (taka prosta gierka, małe złóżcie procka ) to i nawet półtorej godziny potrafił chodzić.

jeśli wyskakuje bsod, to spisz kod błędu i go podaj, przed startem systemu wybierz klawisz f8 i opcję nie uruchamiaj ponownie po wystąpieniu błędu.

Po niedzieli kupie nowy radiator wraz z wiatrakiem i prawdopodobnie moje problemy się SKOŃCZĄ. :smiley:

jakie masz temperatury

?

seba650 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

“w innym kompie w domu jest athlon 2400+ i śmiga tez na 300watowym zasilaczu i nie ma problemów.”

To nie znaczy, że przy tym komputerze masz równie wielkie szczęście…

“Ja podejrzewam ze to jest wina chłodzenie bo gdy jeszcze był Windows a tym kompie to jak chodziła jedna aplikacja np.RACER (taka prosta gierka, małe złóżcie procka ) to i nawet półtorej godziny potrafił chodzić.”

yyy nie widzę związku zbytnio… Myślę, że jak kupisz nowe chłodzenie, to jednak problem nie zniknie, a kasa pójdzie. Dla informacji podaj jeszcze co o temperaturze mówi BIOS.