Reset systemu w trakcie włączania, problem z reinstalacją

Witam wszystich!

Dnia wczorajszego nastąpiła w moim domu nieoczekiwana awaria w dostawie prądu, podczas której komputer pracował. Zdarzało się to już nie raz, więc nie przejąłem się zbytnio. A tu po powrocie prądu niespodzianka, komputer w trakcie ładowania systemu (logo windows xp) uruchamia się ponownie. Postanowiłem więc zrobić tzw. reinstalkę systemu, bez formatowania. Niestety, w trakcie bootowania partycja C jest ‘nieznana’, nie da się więc zainstalować na niej windowsa bez formata.

Pytanie więc jest następujące: Czy znacie w tym przypadku jakiś sposób na instalację bez formata?

Pytanie drugie; Czy w Kubuntu Live, do którego musiałem się uciec w mojej pożałowania godnej sytuacji, można korzystać z plików (MP3, video), które są na Windowsowych partycjach?

Format to ostateczność, jeśli mogę coś ci podpowiedzieć i nie jestem przekonany czy coś by pomógł w tym wypadku. Czy non stop uruchamia się ponownie. Możliwe, że to skoki napięcia i w takim wypadku należy wyłączyć całkowicie komputer i wyjąć główny kabel od sieci na jakąś minutę po czym włożyć go ponownie.

Niestety nie są to skoki napięcia ani wina zasilacza, bo od wczoraj nie udało mi się uruchomić Windowsa. Byłem z serwisie i powiedzieli, że reinstalka pomoże. Być może mieli rację, jeśli dałoby się reinstalować…

Instalacje windowsa najlepiej jest wykonywać z poziomu biosa, aby nie doprowadzić do ewentualnej destabilizacji systemu.

Jeśli z poziomu BIOSA oznacza inaczej niż metodą bootowania, to proszę o instrukcję, jak owej metody użyć.

Formatowanie z biosa oznacza właśnie bootowanie.