Reset zamiast wyłączenia!

(Bambosz107) #1

Witam. Za każdym razem jak klikne wyłącz komputer to windows sie normalnie zamyka (ale podejrzanie szybko), a potem zamiast wyłączyć sie, komputer chodzi dalej i od nowa wszystko ładuje jak po włączeniu. Potem włącza sie chkdsk (sprawdza dysk e:) , ale odziwo: na naciśnięcie klawisza mam tylko 4 sekundy a nie 10! Potem jak ja mu to anuluje (bo mi sie nie chce czekać bo już kilka razy to sprawdził i nie pomogło) pokazuje sie zapraszamy i pulpit. I jest ok. Kompa wyłączam z gniazdka bo inaczej sie mnie da. W końcu zasilacz mi zdechnie... Prosze o pomoc. Dodam, że problem występuje po zainstalowaniu (co mnie podkusiło???) i późniejszym odinstalowaniu Vista Transformation Pack 9.

(Cosik Ktosik) #2

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

(Bambosz107) #3

Po wyłączeniu opcji automatycznego restartu po awarii po zamknieciu windowsa pojawia sie komunikat:

STOP: c000021a Błąd krytyczny systemu. Proces systemowy Windows Logon Process zakończył się niespodziewanie ze stanem 0x00000000. [0x00000000 0x00000000]. System zostanie zamknięty.

I tak sie to wyświetla zanim nie zresetuje kompa albo z gniazdka wtyczki nie wyciągne.

(Cosik Ktosik) #4

W poprzednim poście podałem link do kodów błędów. Tam w tabeli są linki dla każdego błędu. Odszukaj błąd 0xC000021A Szczególnie przydatny może być ten link: http://support.microsoft.com/kb/156669