Resetowanie bsody i brak opcji formata

Witam. Dzisiaj mojemu komputerkowi coś się porąbało w główce i nie wiem co mu dolega. Jak chce go odpalić pokazuje się logo windowsa i pasek leci po załadowaniu widzę ekran i napis skipping autocheck coś tam. A jak usiłuję naprawić z płyty i mam wybrać instalacje to wyskakuje bluescreen z napisem ntfs.sys i reset. Przy probie formatu pokazuje się z kolei ze bios nie jest zgodny z interfejsem ACPI żeby wcisnąć f7 jak będzie chciał zainstalować pamięć masowa (nie wiem kiedy to zrobić). i właśnie przy probie formatowania mam błąd z tym acpi bądź ntfs.sys i nie wiem co robić. Sprzęt Abit kv 8pro 3rd eye Athlon 64 2800+ 1gb ram radeon 9200 se dysk 40g segate barracudda ata IV. Pierwszy raz się spotykam z takim czymś. pilnie help me bo nie wiem co z tym zrobić;/ aha system windows xp professional sp3

EDIT: Proszę o przeniesienie z tych nerw już pomyliłem dział

Spróbuj wykorzystać do naprawy systemu konsolę odzyskiwania -TUTAJ , uruchom chkdsk /p /r - To polecenie sprawdza i, jeśli to konieczne, naprawia lub odzyskuje dysk. Ponadto oznacza sektory uszkodzone i odzyskuje informacje możliwe do odczytania.

P.S -„Brakuje pliku Ntfs.sys lub jest uszkodzony”

Wlasnie w tym problem ze jak próbuje włączyć konsole od razu błąd jest. I nic nie moge zrobić. Przepraszam za brak polskich znaków odpisuje w telefonie