Resetowanie kompa po włorzeniu płyty

Witam. U mnie w szkole jest cetrum multimedialne a w nim 4 kompy z xp pro. Ostatnio okazało się, że po włorzeniu płyty cd(nagrywarka dvd firmy lg) komputer sam się resetuje. Tak dzieje się na każdym komputerze. proszę o pomoc…

chyba zasilacz jest zasłaby i nie może pociągnąć komputera jak napęd pracuje

Co zawiera ta płyta ?

Po włożeniu każdej płyty komputery się resetują, czy tylko po włożeniu tej jednej ?

każdej płyty :frowning:

ale to takby we wszytskich kompach nagle zasilacze lekko padły? cuda się zdarzają

kidler , czy te komputery odtwarzały kiedyś płyty poprawnie ? Dzieje się tak od zawsze, czy od jakiegoś czasu ?

Może są to nowe komputery, a wsadzono do nich badziewne zasilacze ?

komputery są tam od jakiś dwuch lat i na 100% odtwarzały wszytskie płyty poprawnie

także te ??

jak tak to albo jakiś dziwny przypadek albo napięcie spada w pracowni

Wydaje mi się, że może to być skok napięcia, który w efekcie prowadzi do takiego zachowania komputera.

Może warto byłoby podłączyć te urządzenia pod UPSa i zobaczyć jak wtedy będą się zachowywać… :roll:

Nie chodzi tu przecież o komputery w pracowni, a w bibliotece:

Witam mam ten sam problem kupilem sobie nagrywarke dvd lg po wlozeniu plyty komp sie resetuje ? moze jest ktos kto potrafi temu zaradzic na dvd rom jest natezenie 0.9 A tak na naklejce jest napisane a na nagrywarce jest 1.5 A moze tu lezy ta przyczyna ? zasilacz nie daje takiego natezenia pradu jak nagrywarka chce i sie resetuje kompik ? Prosze o dalsze odpowiedzi w tej sprawie

milato , jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

Podaj konfigurację sprzętową komputera (procesor, płyta główna, karta graficzna).

zasilacz modecom 300ATX ( i tu jest chyba wlasnie ten problem :?) za slaby zasilacz :confused:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1466 MHz (5.5 x 267) 1700+

Nazwa płyty głównej Shuttle AK32L

Karta graficzna Radeon 9600 pro

To Modecom MC , czy Modecom FEEL?

Jeżeli Modecom FEEL , to jak najszybciej do zmiany na np.:

FORTRON FSP400-60PFN - silna linia +5V (40A) -> 71 zł. z przesyłką

model feel :confused: oki to zmienie ale kupie jakis tracera sadze ze dzis bede mial inny zasilacz to odpowiem czy problem rozwiazany

Nie kupuj żadnego Tracera !!

To taki sam złom, jak Twój obecny zasilacz !

Najlepiej kup ten zasilacz, do którego link podałem.

Czarna lista zasilaczy

nie lubie zamawiac takiego sprzetu na allegro a tym bardziej jak ma tylko 6 miesiecy gwarancji wole jak cos ma dwa lata moze tamten zasilacz jest robiony tak ze kazdy element jest przesilony i pozniej dziala 8 miesiecy :/( parametry ma bardzo dobre ). A tu nawet jak kupie zasilacz to na drugi dzien moge go oddac jak okaze sie takim samym zlomem jak modecom feel

kupilem zasilacz take me 350 i dziala wszystko oki podlaczylem nawet stara nagrywarke cd lg po ktorej rowniez resetowal sie komp teraz mam dwie nagrywarki i dvd rom i wszystko sprawnie lata pozdrawiam