Resetowanie kompa - problem ze sprzętem

Witam! :smiley: Otóż mam taki problem, że jak gram ot co jakiś czas mi się resetuje komputer. Ostatnio pokazał się nawet Blue Screen. Nie wiem od czego to jest. Ostatnio w komputerze wymieniłem RAM i zasilacz. Po tej zmianie dysk zaczął jakoś głośniej chodzić(jakby brzęczeć). Ramy raczej nie. Nie wiem może to jest wina karty graficznej bo też jest już stara. Oto mój komputer:

Płyta główna: ASRock (MiNt) G Pro

Procesor: Intel Celeron 2.0 GHz

RAM: 1GB DDRAM GODRAM

Karta graficzna: nVIDIA GeForce4 MX 440 64 MB

Zasilacz: Modecom MC-350

Dzięki za odpowiedź. :smiley:

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Mam 11 plików DMP.

Dla pełnej informacji podaj wszystkie (ale wrzucaj na stronkę wklej.org, nie bezpośrednio tutaj). Możesz ewentualnie wrzucić tylko najnowsze (np z tygodnia).

Daje od najstarszych:

Wydaje mi się że większość powodują sterowniki do karty graficznej, ale sprawdźcie. Dzięki

A zatem, głównym winowajcą jest sterownik od karty graficznej. Zrób aktualizację sterowników do niej. Kolejną rzeczą jest/był sterownik do karty dźwiękowej, a więc zaktualizuj go.

Co do ostatniego, daj najpierw do sprawdzenia logi z programów HijackThis oraz Combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi wklejasz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org, a w poście dajesz tylko link do nich.

W jaki sposób łączysz się z Internetem, jakiego używasz firewalla?

Log z HijackThis:

Log z ComboFix’a:

Sterowniki mam najnowsze do mojej karty graficznej a do karty dźwiękowej nie mogę znaleźć.

Łączę się z internetem za pomocą Liveboxa od Neostrady. Używam avasta, a on niema firewalla, więc jest włączony ten od SP3.

Tak jak napisał Cosik_ktosik.

Zrób tak.

  1. Odinstaluj sterowniki do swojej karty graficznej

  2. Zresetuj komputer

  3. Zainstaluj i uruchom Driver Cleaner 3.3

  4. Po uruchomieniu z listy wybierz “nvidia” i daj clean.

  5. Zainstaluj ponownie sterowniki do karty.

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową, masz zintegrowaną czy osobno? Podaj model.

Mam zintegrowaną. Jak mogę sprawdzić model??

W panelu sterowania, menadżer urządzeń i zakładka “kontrolery dźwięku, wideo i gier”.

Możesz jeszcze programem Everest sprawdzić w zakładce multimedia.

Według Everesta moja karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną to: SiS 7012 Audio Device

W logach nic nie widze

Uruchom Everesta Ultimate i z sekcji Komputer->Podsumowanie, podaj jeszcze:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej

Nazwa płyty głównej: ASRock G Pro

Mikroukład płyty głównej: SiS 650