Resetowanie kompa w trakcie pracy

Witam. Od około pół miesiąca mam dwa problemy:

  1. Komputer się resetuje samoczynnie , dzieje się to nawet wtedy, gdy nie ma dużego stopnia zużycia procesora/Ramu, itp.

  2. Mozilla się sama wyłącza i jest komunikat o ponownym uruchomieniu jej (dziennie nawet 8 razy! ). Najczęściej się to dzieje, gdy mam włączoną grę we Flashu.

Prawdopodobnie te dwie rzeczy mają ze sobą powiązanie, bo reset następuje akurat, kiedy lisek jest uruchomiony.

Co zrobiłem, aby usunąć problem?

  • czyściłem historię przeglądarki, ciasteczka, pamięć podręczną

  • Pełne skanowanie antywirusem Kaspersky Internet Security

  • Skan ComboFix’em oraz HJT (LOG 1 oraz LOG 2)

  • przegląd wewnątrz kompa, usunięcie kurzu, wizualna praca bez zarzutów

Dane techniczne komputera (dane skrócone z Everesta):

Dosyć to dziwne, ale jak weznę prawy klik na mój komputer i tam sprawdzam info o kompie to mam 3-rdzeniowy procek, a Everest pokazuje 2 :expressionless:

Wcześniej kompa zawsze samodzielnie naprawiałem, ale teraz przerosło moje umiejętności i wiedzę :lol: Dlatego bardzo proszę o rozwiązanie tego problemu :slight_smile:

A więc tak : ComboFix’a oraz HiJack’a się dzisiaj nie używa.Combo dlatego,że jest niebezpieczny,potrafi zniszczyć system.HiJack to przeszłość,bo daje krótkie i ubogie w informacje logi,a infekcje umieją się przed nim ukryć.

Teraz stosuje się OTL- instrukcje,jak go użyć,masz TUTAJ

Ok, sorki za mój błąd, jak widać jestem dość wstecz z technologią, właśnie skanuje OTL’em, a potem spróbuję tego Housecall’a

Proszę log OTL, a za około 5-10 minut wrzucę log HouseCall’a

EDIT: Ten HouseCall chyba nie generuje loga, ale miałem info: “No threats found” :slight_smile:

Dodane 02.01.2011 (N) 16:39

Ok, więc jestem już po skanowaniu Dr. Web CureIt, lecz powstał kolejny problem: Kaspersky ciągle mi wyświetla

oraz

Co mam dalej robić? ![-o<

Wpisz w Oknie OTL _ Własne opcje skanowania/ skrypt _ a następnie kliknij _ Wykonaj skrypt _ :

:arrow: Daj Log Z Usuwania

LOG

Ostatnio przywróciłem domyślne ustawienia przeglądarki, teraz działa o wiele szybciej, ale z dziwnych względów słabym punktem są godziny poranne , później działanie się w miarę stabilizuje. Przykładowo dzisiaj rano komp się zresetował sam. Później jeszcze napiszę czy się coś dalej działo.

jasio96 Dzięki za pomoc i zainteresowanie się moją sprawą :slight_smile:

:arrow: Daj Log Z OTL

:arrow: Daj log z pełnego skanowania Malwarebytes Anti-Malware

:arrow: Przeskanuj system Dr.Web CureIt!

Logi OTL:

  • OTL

  • Extras (nie wiem czy ten log jest potrzebny, ale w razie czego wrzucam też)

później wrzucę z Malwarebytes loga (skanuje)

Dodane 05.01.2011 (Śr) 15:33

Log z Malwarebytes:

Wygląda na to, że się wszystko uspokoiło (przynajmniej dotychczas :slight_smile: ).