Resetowanie kompa

Od pewnego czasu mój komputer zaczol wydawac jakies dziwne dzwieki a mianowicie ciage syczy i brzmi to troche jak ocieranie sie jakichs szybko poruszajacych sie czesci.Na poczatku to zignorowalem bo nic sie nie dzialo.ALe po pewnym czasie komputer zaczol sie sam resetowac.Myslalem ze to wirus wiec przeskanowalem kompa ale to nic nie dalo.Najgorsze jest to ze zaczelo sie to nasilac i teraz nie dosc ze sie resetuje praktycznie co dluzsza chwile to sie wylancza :frowning: Czy wie ktos moze jak to naprawic??? lub przynajmniej co to jest???

Zacznij od sprawdzenia dysku twardego pod kątem błędów i uszkodzeń oraz wentylatorów.

Sprawdź temperatury (program Everest)

Zasilacz, płyta albo się przegrzewa.

Jaka firma zasilacza? Jaka moc? Sprawdź czy wszystko z nim ok. Wyczyść budę w środku.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj. :slight_smile:

niewiem czy moze o to chodzić ale ja myśle że to ci radiator wszystko tak trzeszczy…a pewnie moze teraz niechodzi i dlatego dochodzi do wysokich temperatur w komputerze…a w biosie pewnie masz ustalone ze jak przekroczy jakąś tam temperature to zeby sie ylanczał dla bezpieczenstwa żeby sie czasem cos niespaliło itp. ale moze to byc tez wina skoro sie wyłańcza to moze to zasilacz jest zabardzo obciążony i poprostu sie wyłancza… :slight_smile:

Złączono Posta : 17.12.2006 (Nie) 12:38

kurcze dalczego zawsze mnie musi ktoś wyprzedzić :frowning:

Otworzylem właczonego kompa i próbowalem znalesc zdródło tego dzwieku.Jestem prawie pewnein ze ten dzwiek dochodzi z procesora lub zasilacza…

Ja bym postawił na radiatro na procku. Miałem podobny problem. Jak tu kolega wczesniej pisze w biosie bylo ustawione zeby sie wylaczal. Wymienilem radiator i jest do tej pory wszystko OK.

Jeśli już to wentylator a nie radiator. :slight_smile:

Jak już pisałem sprawdź. Jeśli stwierdzisz, że dźwięk wydobywa sie z okolic, któregoś z wentylatorów to możesz przesmarować w nich łożyska. Powinno pomóc.

Tylko ze dzwiek wydobwa sie ze skrzynki na samej górze(zasilacz) albo ze wnetrza wetylatora.Nie chalasuje krecace sie smiglo tylko cos tam w srodku jak z samego procesora :frowning:

Najpierw mówisz ze to radiator, potem ze wiatrak, jeszcze potem ze zasilacz a teraz mowisz ze procek…

Zdecyduj sie :?

Podaj konfigurację kompa oraz firmę i moc zasilacza. Jak brzęczy to nieciekawie :?

Rozkrecaj zasilacz i sprawdz wiatrak i to szybko bo tylko sfat poczujesz. :mrgreen:

zobacz wszystkie wiatraki w kompie , jesli beda zasyfione to je przeczyść,sprawdz dysk pod kątem błędów bo tez moze byc z nim cos nie tak.Spróboj jescze zrobic takie coś ,sciągnij sobie z netu jakis sytem operacyjny bootwalny z płyty i odpal na nim kompa to wtedy bedziemy w stanie wyeliminowac błedną prace dysku.Sprawdz temeratury podzespołów kompa.Mówiłeś ze z zasilaczem cos nie tak spróboj skombinowac jakis inny i wtedy sprawdz.

stawiam na zasilacz , tak piszczeć potrafi transformator. Pewnie Ci powoli pada.

Wczoraj to mialem dopiero wala.Włanczam kompa normalnie sie ładuje a tu nagle pojawia sie blue screen i pisze ze jest jakis blad,zzut pamieci itp. nie moge go wogólewlączyc.Chciałem zrobic formata to w polowie formatowania dysku mi sie wylączył :frowning: Poczekalem pare godzin i spróbowalem jeszcze raz.Zadzialalo i nic sie nie dzialo(nawet nie syczało)

tylko raz mi sie zresetowal.Rano go wlaczylem po 20 min. zresetowal sie ale az do teraz chodzi normalnie.Zauwazylem ze wylancza sie i resetuje tylko wtedy kiedy dluzej jest wlaczaczony a buczenie pojawia sie gdy komputer jest bardziej obciazaony np. kiedy przewijam tekst na jakiejs stronie albo jak puszcze film.Dalej podtrzymujecie swoje opinie???

marcus90 dostałeś kilka propozycji i pytań ale nie piszesz, żebyś cokolwiek sprawdził. I dla czego oczekujesz, że dostaniesz nowe propozycje ?? Trzeba po kolei eliminować poszczególne możliwości.

Sprawdź pamięć memtestem i koniecznie zobacz na kondensatory na MoBo czy nie są wypukłe lub rozlane. Sprawdziłeś dyski ??

Ja sie na tym prawie wogóle nie znam.Kompa otwieram tylko wtedy gdy cos sie zepsuje.Wiec z kat mam wiedziec co to jest wogóle “kondensatory na MoBo” Nie moge naoliwic wentylatorów ani ich przeczyscic bo nie wiem jak.Jak sie dotkne to odrazu zepsuje…

To takie coś:

http://www.overclockers.pl/recenzje/abi … satory.jpg

Wyglądają tak?

czy tak?

http://img290.imageshack.us/img290/2610 … tor9jr.jpg

Podaj jaki masz zasilacz, rozkręć go może się sypie.

A co w tym trudnego odrobinę uwagi nic na siłę i będzie ok, lub idź do kolegi co coś tam wie.

Odpowiedz na pytania bo nikt nie jest w stanie zgadywać. I jakiś ą,ę,ł by się przydał w zdaniach.