Resetowanie kompa

(Marcus90) #1

Od pewnego czasu m贸j komputer zaczol wydawac jakies dziwne dzwieki a mianowicie ciage syczy i brzmi to troche jak ocieranie sie jakichs szybko poruszajacych sie czesci.Na poczatku to zignorowalem bo nic sie nie dzialo.ALe po pewnym czasie komputer zaczol sie sam resetowac.Myslalem ze to wirus wiec przeskanowalem kompa ale to nic nie dalo.Najgorsze jest to ze zaczelo sie to nasilac i teraz nie dosc ze sie resetuje praktycznie co dluzsza chwile to sie wylancza :frowning: Czy wie ktos moze jak to naprawic??? lub przynajmniej co to jest????

(ak6) #2

Zacznij od sprawdzenia dysku twardego pod k膮tem b艂臋d贸w i uszkodze艅 oraz wentylator贸w.

Sprawd藕 temperatury (program Everest)

(Joan Sunshine) #3

Zasilacz, p艂yta albo si臋 przegrzewa.

Jaka firma zasilacza? Jaka moc? Sprawd藕 czy wszystko z nim ok. Wyczy艣膰 bud臋 w 艣rodku.

Sprawd藕 RAM programem --> Memtest86

Sprawd藕 temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszy膰 Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod b艂臋du z nazw膮 pliku pod spodem) i wrzu膰 te dane tutaj. :slight_smile:

(Tytka1991) #4

niewiem czy moze o to chodzi膰 ale ja my艣le 偶e to ci radiator wszystko tak trzeszczy...a pewnie moze teraz niechodzi i dlatego dochodzi do wysokich temperatur w komputerze..a w biosie pewnie masz ustalone ze jak przekroczy jak膮艣 tam temperature to zeby sie ylancza艂 dla bezpieczenstwa 偶eby sie czasem cos niespali艂o itp. ale moze to byc tez wina skoro sie wy艂a艅cza to moze to zasilacz jest zabardzo obci膮偶ony i poprostu sie wy艂ancza.. :slight_smile:

Z艂膮czono Posta : 17.12.2006 (Nie) 12:38

kurcze dalczego zawsze mnie musi kto艣 wyprzedzi膰 :frowning:

(Marcus90) #5

Otworzylem w艂aczonego kompa i pr贸bowalem znalesc zdr贸d艂o tego dzwieku.Jestem prawie pewnein ze ten dzwiek dochodzi z procesora lub zasilacza....

(Mwodzu) #6

Ja bym postawi艂 na radiatro na procku. Mia艂em podobny problem. Jak tu kolega wczesniej pisze w biosie bylo ustawione zeby sie wylaczal. Wymienilem radiator i jest do tej pory wszystko OK.

(ak6) #7

Je艣li ju偶 to wentylator a nie radiator. :slight_smile:

Jak ju偶 pisa艂em sprawd藕. Je艣li stwierdzisz, 偶e d藕wi臋k wydobywa sie z okolic, kt贸rego艣 z wentylator贸w to mo偶esz przesmarowa膰 w nich 艂o偶yska. Powinno pom贸c.

(Marcus90) #8

Tylko ze dzwiek wydobwa sie ze skrzynki na samej g贸rze(zasilacz) albo ze wnetrza wetylatora.Nie chalasuje krecace sie smiglo tylko cos tam w srodku jak z samego procesora :frowning:

(Mail) #9

Najpierw m贸wisz ze to radiator, potem ze wiatrak, jeszcze potem ze zasilacz a teraz mowisz ze procek...

Zdecyduj sie :?

(Joan Sunshine) #10

Podaj konfiguracj臋 kompa oraz firm臋 i moc zasilacza. Jak brz臋czy to nieciekawie :?

(system) #11

Rozkrecaj zasilacz i sprawdz wiatrak i to szybko bo tylko sfat poczujesz. :mrgreen:

(Members92) #12

zobacz wszystkie wiatraki w kompie , jesli beda zasyfione to je przeczy艣膰,sprawdz dysk pod k膮tem b艂臋d贸w bo tez moze byc z nim cos nie tak.Spr贸boj jescze zrobic takie co艣 ,sci膮gnij sobie z netu jakis sytem operacyjny bootwalny z p艂yty i odpal na nim kompa to wtedy bedziemy w stanie wyeliminowac b艂edn膮 prace dysku.Sprawdz temeratury podzespo艂贸w kompa.M贸wi艂e艣 ze z zasilaczem cos nie tak spr贸boj skombinowac jakis inny i wtedy sprawdz.

(system) #13

stawiam na zasilacz , tak piszcze膰 potrafi transformator. Pewnie Ci powoli pada.

(Marcus90) #14

Wczoraj to mialem dopiero wala.W艂anczam kompa normalnie sie 艂aduje a tu nagle pojawia sie blue screen i pisze ze jest jakis blad,zzut pamieci itp. nie moge go wog贸lewl膮czyc.Chcia艂em zrobic formata to w polowie formatowania dysku mi sie wyl膮czy艂 :frowning: Poczekalem pare godzin i spr贸bowalem jeszcze raz.Zadzialalo i nic sie nie dzialo(nawet nie sycza艂o)

tylko raz mi sie zresetowal.Rano go wlaczylem po 20 min. zresetowal sie ale az do teraz chodzi normalnie.Zauwazylem ze wylancza sie i resetuje tylko wtedy kiedy dluzej jest wlaczaczony a buczenie pojawia sie gdy komputer jest bardziej obciazaony np. kiedy przewijam tekst na jakiejs stronie albo jak puszcze film.Dalej podtrzymujecie swoje opinie???

(ak6) #15

marcus90 dosta艂e艣 kilka propozycji i pyta艅 ale nie piszesz, 偶eby艣 cokolwiek sprawdzi艂. I dla czego oczekujesz, 偶e dostaniesz nowe propozycje ?? Trzeba po kolei eliminowa膰 poszczeg贸lne mo偶liwo艣ci.

Sprawd藕 pami臋膰 memtestem i koniecznie zobacz na kondensatory na MoBo czy nie s膮 wypuk艂e lub rozlane. Sprawdzi艂e艣 dyski ??

(Marcus90) #16

Ja sie na tym prawie wog贸le nie znam.Kompa otwieram tylko wtedy gdy cos sie zepsuje.Wiec z kat mam wiedziec co to jest wog贸le "kondensatory na MoBo" Nie moge naoliwic wentylator贸w ani ich przeczyscic bo nie wiem jak.Jak sie dotkne to odrazu zepsuje....

(Michal Kolatek) #17

To takie co艣:

http://www.overclockers.pl/recenzje/abi ... satory.jpg

Wygl膮daj膮 tak?

czy tak?

http://img290.imageshack.us/img290/2610 ... tor9jr.jpg

Podaj jaki masz zasilacz, rozkr臋膰 go mo偶e si臋 sypie.

A co w tym trudnego odrobin臋 uwagi nic na si艂臋 i b臋dzie ok, lub id藕 do kolegi co co艣 tam wie.

Odpowiedz na pytania bo nikt nie jest w stanie zgadywa膰. I jaki艣 膮,臋,艂 by si臋 przyda艂 w zdaniach.