Resetowanie komputera. Czy to wina sprzętu czy wirusa?

Witajcie. Mam duży problem z komputerem. Gdy np. korzystam z internetu, gram, komputer potrafi się zawiesić i samoistnie zresetować. Czasami po takim resecie Windows nie chce się uruchomić. Patrzyłem, czy nie ma błędów BSOD, nie było żadnych. Co mam zrobić, żeby komputer się nie resetował (z błędami BSOD mam odznaczone “Automatycznie uruchom ponownie”)? Boję się, że komputer może się spalić.

Konfiguracja komputera:

Procesor: Intel Celeron 2,6GHz

Płyta główna: ECS 648FX-A

Dysk: Samsung SP0802N

Grafika: Sapphire Radeon HD 3650

Winny może być zasilacz,pamięć ram,dysk,albo przegrzewanie się procesora,jakiej marki jest zasilacz ?

Sprawdż kondycję dysku jakimiś programami diagnostycznymi,pamięć ram programem memtest86,temperatury na częściach,procesor,karta grafiki,płyta główna - czy nie ma napuchniętych uszkodzonych kondensatorów,druga prozaiczna rzecz to zasyfiony system - może masz jakiegoś szkodnika.

Do tego co napisał Johny dodam jeszcze że przyczyną może też być wirus lub błędy w systemie.

Ale na początek napisz jaki masz zasilacz (Nazwa; Model; Moc).

Zasilacz jest nowy, tydzień temu go kupiłem (Chieftec 400W). W sklepie sprawdzałem napięcia. Zrobiłem skanowanie, nic nie wyszło.

resetowanie i zawieszanie jest spowodowane raczej hardwarowymi anomaliami,więc strzelał bym na zasilacz albo na temperaturę na CPU bądź NB.

Może procesor się przegrzewa? To podejrzewam, bo wiatraczek brzmi tak, jakby był wyszczerbiony. Patrzyłem na temperatury w BIOSie, ale są prawidłowe. Gdy komputer się zawiesza, szaleje proces csrss.exe.

To polecam zobaczyć co się w środku obudowy dzieje,a temperatura w biosie to nie zawsze jest ta sama co spotykana jest podczas pracy/grania w czasie pracy na OS.

Temperaturę sprawdzam po restarcie. Dzisiaj zobaczę czy nic się nie dzieje w środku.

Dodane 03.08.2010 (Wt) 13:04

W środku wszystko jest w porządku. Nie ma napuchniętych kondenstatorów. Grafika jest w porządku. Sprawdziłem pamięć programem Memtest86, nic nie wyszło.

Dodane 03.08.2010 (Wt) 15:12

Włączyłem program Hardware Sensors Monitor i się przeraziłem. Oto, co zobaczyłem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b5 … 04caf.html

Dodane Pt, 19 sierpnia 2011, 14:37

No i wyszło to co wyszło. Przyczyną resetów była karta graficzna, która w końcu się spaliła na amen. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.