Resetowanie komputera podczas filmów avi

Jak w temacie-jaka może być przyczyna zawieszania bądż resetowania komputera podczas oglądania filmów avi?

Zastosowanie kombinacji różnych kodeków czy odtwarzaczy nic nie daje-czy winą można obarczyć procesor Athlon 3000+ lub 1GB Ram 2x500 firmy no-name z założenia dualoskie które w dualu wcale nie chodzą(natychmiastowy reset)DDR2 333bit?

Zasilacz nowy zmieniony na Thiftec 450w był Mustang.Mało wymagające gry działają .Grafika GeForce 7900GS. :lol:

To są temperatury z Everesta-komp zaraz po włączeniu na ‘‘luzie’’ -włączyłem bajkę w avi-zobaczę jak długo pochodzi i jakie będą temperatury.

Temperatury

Płyta główna 26 °C (79 °F)

Procesor 29 °C (84 °F)

Dioda procesora 25 °C (77 °F)

Procesor graficzny 47 °C (117 °F)

SAMSUNG SP2504C 15 °C (59 °F)

Wentylatory

Procesor 3027 RPM

System 5720 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.38 V

+5 V 4.89 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 2.90 V

DIMM 1.79 V

Po ok.10min.zawiecha i temperatury takie:

Płyta główna 33 °C (91 °F)

Procesor 33 °C (91 °F)

Dioda procesora 28 °C (82 °F)

Procesor graficzny 52 °C (126 °F)

SAMSUNG SP2504C 26 °C (79 °F)

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.38 V

+5 V 4.89 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 2.90 V

DIMM 1.79 V

Wszystko w normie. Bateryjka trochę już Tobie słabnie.

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Dzięki za zainteresowanie!Bluscreenów raczej nie ma-po prostu nie wiem czemu ten komputer od samego początku(3lata)nie trawił filmów z rozszerzeniem avi-inne wmv normalnie działają tak samo i gry nawet crisis-fakt że na najniższych detalach ale działa.Komputer podczas oglądania avi po paru minutach(raz krócej albo dłużej) po prostu się zawiesza-nie można nic zrobić myszką czy klawiaturą-trzeba ręcznie zresetować.Żadnych komunikatów w windows-minidump nie ma.Zainstalowałem nawet program Dubbing tools for windows żeby nim to zbadać.

Ja myślę że mogą to być pamięci Ram które niby dualoskie a działają oddzielnie bo gdy włoży się je w '‘szczeliny’'o tym samym kolorze to zaraz podczas uruchamiania systemu jest restart.

Na innym forum mówią że to zasilacz-który wymieniłem w pierwszym rzędzie ,potem grafikę,i teraz myślę nad pamięciami.Na tym forum każą mi sprawdzić komputer programem 3D mark. #-o Czy jest jakiś program do testowania pamięci ? Czy Everestem można coś zbadać.

Jasne. Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

Właśnie testuję Memtestem już trwa 2runda po 9 testów-i nic-a myślałem że jednak to będą kości-kupił bym drugie i po krzyku.

Co jeszcze mógłbym zrobić!?-potem włączę Everesta i 3D Mark-zobaczę jak temperatury.

Jak sprawdzić napięcie zasilacza i czy testowanie programem Prime 95 coś da?

Dlaczego na ekranie Memtest pisze dual chanel 128bit-jak kości nie są w wejściach obok siebie tylko w tych samych kolorach?

Po 3rundach po 9 testów nic nie wykazało-czyli kości nie markowe-ale chyba dobre. Następny test 3D Mark komputer osiągną punktację 7534(mój 16937) żadnej zawiechy czy restartu temperatury: Procesor 39*, płyta 36*, dioda procesora 32*, grafika 55* Czyli chyba w normie-u mnie są wyższe a nigdy mi się jeszcze nie zawiesił.Co ciekawe Everest nie pokazuje napięcia 12v-jaka może być przyczyna? walnięty jakiś czujnik,czy po prostu go nie ma?

Sam nie wiem co teraz mam myśleć - kości chyba dobre , komputer podczas grania nie zawiesza się , a jak tylko włączy się plik avi to zawiecha a wmv działają normalnie. #-o

onimusza666 , nie masz czasem wersji trial?

Witam! powiedz proszę czego trial #-o

onimusza666 , chodzi mi o EVERESTA oczywiście, wybacz, zapomniałam napisać.

Proponuję zacząć od tego.

A co to zmienia #-o jak ten sam Everest u mnie pokazuje 12v-a u małego nie. :frowning: