Resetowanie połączenia, brak odzewu z sieci na karcie WiFi

Zauważyłem 2 problemy w jednym z komputerów. Dostęp będę miał w poniedziałek lub wtorek, więc wtedy skorzystam ze wszystkich wskazówek.

Komputer był przeskanowany płatnym antywirusem ESETa oraz podstawowymi narzędziami do testowania sprzętu, więc tu jest wszystko ok. System Windows XP jest dość stary - na tym komputerze chodzi ok 2-3 lata, na poprzednim też chodził 2-3 lata, nie był nigdy reinstalowany.

  1. Mam dziwny problem z resetowaniem połączenia na wszystkich przeglądarkach. Dzieje się to czasami, po dłuższej zwieszce przy wczytywaniu strony. Z jedną domeną bardzo często, z drugą php.net zaczęło się dziać wczoraj.

Zdjęcie - akurat z Google Chrome

Dzieje się tak i na kablu i na WiFi przez telefon 3G. W samym telefonie strona się zawsze wczytuje.

  1. Przy okazji powyższego testu zauważyłem pewien problem na karcie sieciowej TP LINK WN422G. Połączenie jest cały czas aktywne a po losowym czasie np. 30 sekund, 5 minut, 2 minuty jakby żadna domena i żaden adres IP nie odpowiadał a połączenie było. Po kilkanastu-kilkuset sekundach ping np. do 8.8.8.8 zaczyna odpowiadać. I tak w kółko.