Resetowanie się komputera - BSOD 0x00000109

(Nicmksk) #1

co jakiś komputer automatycznie się restartuje. Nie mam bladego pojecia o co chodzi. Pojawia się tylko niebieski ekran z jakimś napisami i komputer potem ponowanie się włącza. Zainstalowałem program BlueScreen, który wyszukał około 50 błedów z kodem :0x00000109. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

(falcon89) #2

Sprawdź za pomocą BlueScreenView co powoduje błąd (wstaw screena z programu).

(Nicmksk) #3

Nikt nie ma pomysłow jak rozwikłać problem? Proszę o pomoc...

-- Dodane 11.09.2013 (Śr) 15:15 --

Nikt nie ma pomysłów na problem? strasznie to wkurzające jest. Komputer gaśnie co 10-15 min :frowning:

(Atis) #4

Już raz napisałem, że jeśli całkowicie się wyłącza to pewnie oznacza problem sprzętowy.

Czy potrafisz odróżnić restart od wyłączenia?

Ostatni post w tym temacie odnoszący się do pliku ntoskrnl.exe:

prosze-pomoc-t545788.html#p3408093

Hiren's BootCD zawiera zestaw programów do testowania dysku, RAM itp.

Universal USB Installer pozwala utworzyć bootowalny pendrive z Hiren's BootCD.

(falcon89) #5

Przetestuj pamięć RAM za pomocą Memtest, pobierz http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip wypakuj i nagraj na płytę, uruchom z niej komputer lub wersja na pendriva http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.img.zip (przetestuj każdy moduł pamięci oddzielnie).

Możesz też skorzystać z Hirens Boot CD (według sugestii użytkownika Atis , po uruchomieniu komputera z Hiresn wybierz Memtest 86+).

(Nicmksk) #6

Format kompa i ponowna instalacja Windowsa 7 pomogła by zniwelować problem ?

(falcon89) #7

Jeśli jest to problem ze sprzętem (a na to wskazuje) to reinstalacja systemu nie pomoże.

(Bogdan_G) #8

Nie wiadomo, od kiedy jest ten win7, czy to nienowy komputer, jakie ma zasilanie, kartę graficzną, czy chodził bezawaryjnie na XP, itd. Co do testowania pamięci, to zalecone już w drugim temacie. Na początek sprawdziłbym zasilanie, czyli poodpinał urządzenia z portów USB, oprócz klawiatury i myszy, odłączył stacje dyskietek, jeśli jest i na razie można się bez niej obejść. Jeśli nastąpi jakakolwiek poprawa, to w punkcie drugim będzie konieczna wymiana zasilacza. Też trzeba sprawdzić temperatury procesora, chipsetu i dotknąć ręką obudowy, przy zasilaczu, czy nagrzana. Trzeba było zacząć od specyfikacji podzespołów komputera i malej informacji o systemie, czyli kiedy, co, i od jakiego obciążenia zaczął wyłączać się komputer. Dziesięć minut po uruchomieniu, to już można wrzucić screena z zakladki health z Hd Tune.