Resetowanie sterownika graficznego

Witam

Co może być przyczyną ciągłego resetowania się sterownika graficznego ? Zwłaszcza przy odtwarzaniu filmików na yt i innych portalach? Przy oglądaniu filmików wywala sterownik graficzny przez co zawiesza się przeglądarka, ale dźwięk nadal leci.

 

Specyfikacja PC : 

możliwe, że to przez RAM? Bo odkąd zainstalowałem nowe to dostaje często BSODy typu “MEMORY_MANAGMENT” albo “PFN_LIST_CORRUPT” i jeszcze jakieś tam.

 

Jednym z najczęstszych powodów zawieszania się komputera jest niepoprawnie działająca pamięć operacyjna RAM. Powodem może być fizyczne uszkodzenie modułu lub jego zła konfiguracja (zbyt agresywne timmingi, nieodpowiednia wartość napięcia zasilającego). W pierwszym przypadku najczęściej będziesz mieć do czynienia z niebieskimi ekranami z informacją o błędzie pamięci (ang. Memory Corruption) lub nazwą sterownika bądź programu, który zaalokował się w feralnym obszarze. Tego typu zawieszenia mają najczęściej charakter losowy. Jeśli więc nieoczekiwanie pojawiają się BSOD-y, to pierwszym krokiem powinno być przetestowanie pamięci np. programem GoldMemory. Błędna konfiguracja pamięci zwykle owocuje nagłym zamrożeniem działania komputera lub nagłym restartem bez jakiegokolwiek komunikatu. W tej sytuacji należy sprawdzić ustawienia modułów RAM w BIOS-ie lub za pomocą aplikacji CPU-Z poprzez analizę wpisów w SPD i wartości napięć.

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/1162/t/gdy-system-si-zatrzyma-jak-sobie-radzi-z-zawieszajcym-si-komputerem

Ściągnij, odpal, wrzuć wynik. http://www.resplendence.com/whocrashed.

Sprawdź pamięci pojedynczo przy domyślnych ustawieniach BIOSu.

Uruchamiamy wiersz poleceń na podniesionych uprawnieniach. Wpisujemy polecenie:

O to co znalazł programik whocrashed: 

http://wklej.to/aAL15

resztę spróbuje ogarniać

Aha i jeszcze jedno, czy ma znaczenie, w których portach zainstalowane są RAM ? A channel / B Channel ? Bo teraz chodzą na B, bo odkąd próbowałem wymienić te RAMy, to stare śmigały w A, ale jak podłączałem nowe do A to coś nie działało. Potem próbowałem włożyć do channel A nawet stare RAMy i też już nie działało, nie wiem, może dojechana jest już ta płyta główna też, swoje lata ma. 

Zrób wszystko co jest w 1-szym poście i daj wyniki na forum, nie wygląda to zbyt dobrze na razie :(. Wygląda na uszkodzenie pamięci i kernela, ale nie wiem na pewno, mem-test  i wyniki pozostałych pokaże . Napisz pw o pomoc do gł. ekipy dp.pl

Zrobiłem test kość po kości, ale nie przy ustawieniach domyślnych BIOSa. 

 

NIe wykazał błędów.

Skąd mam wiedzieć jakie powinny być te timingi i napięcia?

Zmieniłem taktowanie ram na 800 , bo było ustawione na AUTO a myślałem, że było ustawione na 800mhz, ale widocznie się zmieniło. Zmieniłem też z powrotem sloty na channal A

 Nie ogarniam, którym programem i jak to zrobić ?

Masz może gdzieś pdf od producenta kompa z instrukcja obsługi i opisem XXX -nazwa komputera Service Manual.pdf

Są tam dane min. pamięci i BIOS-u od producenta dot. ustawień oraz naprawy/wymiany.

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Mam książeczkę od płyty głównej, są tam tabele do RAMU ale tylko jakie są wspierane, nie ma przypisanych wartości do odpowiednich modeli itp.