Resetowanie Visty na notebooku Acer

Mam problem z nadmiernym resetowaniem się komputera. Robi to praktycznie na wszystkich mediach: przy słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów, przeglądaniu zdjęć i nawet na wygaszaczu. O dziwo gry zostawił w spokoju ( jeszcze ani razu nie posypał się na żadnej grze).

Moim sys. jest Vista. Sprzęt na którym wynikł problem to Notebook Acer:

-Intel Core 2 Duo T6500

-GeForce GT 130M (1024 MB)

-RAM 4 GB DDR3

Zrobiłem już trzykrotne skany Avastem i Kaspersky’ im w poszukiwaniu wirusów i nie znalazłem kompletnie nic.

Sprawdziłem temperaturę programem speed fan, oto jego odczyt:

GPU 43*C

Core 0 40*C

Core 1 42*C

Oczywiście zainstalowałem nową paczkę z Kodekami ( http://ftp.isu.edu.tw/pub/Windows/softk … c_510s.exe ) błąd dalej występuje.

Sprzęt jest praktycznie nowy (dwutygodniowy), wysokiej jakości i nie wydaje mi się żeby problem był bezpośrednio z jakimiś podzespołami.

Ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty graficznej - problem pojawia się nadal.

Sprawdziłem całą pamięć operacyjną programem “MemTest” i wykazał on brak jakichkolwiek błędów pamięci operacyjnej.

Nie wiem czy winę za to może ponosić Service Pack 2, którego byłem zmuszony pobrać w celu możliwości pogrania w NFS Shift’a

Chciałbym jeszcze dodać, że format nie wchodzi w rachubę, ponieważ mam wszystkie dane na jednej partycji.

Zastanawiam się nad resetem biosa.

Czy mogłem coś przeoczyć ? Proszę o pomoc…

Może powodem jest dysk twardy. Ściągnij program hd health i przeskanuj dysk przy użyciu technologi SMART. Rezultaty zamieść na forum. Pozdrawiam

Ściągnąłem program HDD health, ale nie wiem za bardzo jak go uruchomić :] Mam tylko po prawej stronie pasek temp ( 0 ) i health (98%)

Po włączeniu HDD health kliknij zakładkę drive a potem SMART atributes. Tam możesz zobaczyć bardziej szczegółowe dane o swoim dysku. A swoją drogą to bardzo dziwne że nowy dysk nie ma wartości health 100 %, którą osiąga nawet mój stary 2 letni dysk. Przyczyną mogą też być wysokie skoki napięć w twoim gniazdku z prądem. Swoją drogą jeśli sprzęt jest na gwarancji to nie kombinował bym za wiele i po prostu oddał go do serwisu :slight_smile:

Tak tylko jestem studentem i potrzebuję go praktycznie codziennie … Nie wiem już co mam robić. Wysyłając notebooka stracę go na ponad 2 tygodnie a niestety nie mogę sobie na to teraz pozwolić.

może warto poszukać najnowszych sterów do płyty głównej i innych podzespołów kompa, w ostateczności możesz zrobić kopie wszystkich danych i przeinstalować system. Obawiam się jednak że przyczyną Twojego problemu może być jakiś defekt Twojego sprzętu a z tym sam nic nie zrobisz i pozostaje serwis :?

Wrzuć logi z OTL i HijackThis.

Log OTL

http://rapidshare.com/files/293919763/OTL.Txt.html

Log HiJackThis

http://rapidshare.com/files/293920257/h … s.log.html

I jeszcze zrzuta z HD Tune

http://img2.imageshack.us/i/beztytuuqk.jpg/

Przeczytaj zasady wklejania logów na forum

Serdeczbue przepraszam za błąd a oto link na wklejto.pl

HiJackThis:

http://www.wklejto.pl/44604

Natomiast nie wiem dlaczego, ale jak próbuje wrzucić log z OTL to wyrzuca mi, że “Już dodałeś taki log”, aczkolwiek jak sprawdzam na “moje wklejki” to mam tylko ten log z HiJackThis. Nie mam pojęcia dlaczego…