Resetujący się komputer

WITAM

Posiadam bardzo ciekawy problem ktory mam juz od ponad roku i nie moge sobie z nim poradzic :frowning: komputer byl w serwisie z 5 razy i nic to nie dało.

Problem jest nastepujacy: po właczeniu komputera przyciskiem power wchodzi do windowsa pochodzi tak 15-20 min i sie sam resetuje nastepnie wchodzi znow do windowsa i odrazy przy ładowaniu ikon znow reset … pojawia sie jeszcze na chwilke niebieskie okno z bialymi napisami ale wogole tak szybko ze go prawie nie widac. Po tych 2 resetach wlacza sie i juz chodzi normalnie do momentu wylaczenia.

Bardzo prosze o opinie na ten temat.

Wymienialem ostatnio ramy wymienilem zasilacz nawet wymienilem cdrom gdyz kupilem dvd i dalej to samo

Komputer:

Pentium 4 3.0 Ghz

Płyta gł- gigabyte 945 socket775

Grafa- GF 8600 GTS ( new )

Ramy- Patrion 2GB 667mhz

// proszę nie boldować całego tekstu, bo utrudnia to czytanie. Proszę również pisać polskie znaki (ą, ć, ł, ó). - squeet

Ciekawy serwis :?

Jaki masz zasilacz ?

firmy MODE COM- FEEL 2 ver 2.2 - 350

-Uniwersal 20/24-pin

-SATA connector

-PCI EXPRES connector

-ATX 12V connector

-passive pfc

-beehive achetecture

-12cm chromium grill fan

:))

Sprawdź temperatury, ile komp ma lat?

Komputer ma jakies 1.5 roku. Ale wczesiej mialem zasilacz 300 i to samo .

Czym sprawdzic temperature

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Albo za słaby zasilacz, albo coś masz kopnięte w sprzęcie.

Ewentualnie (skoro jest BSOD przez ułamek sekundy) jest jakiś problemik w którymś pliku systemowym (na C:\ oraz w C:\Windows). Spróbuj odczytać jaki plik jest zapisany na BSODzie (na dole, chyba drugi akapit od dołu).

U mnie tak się działo, kiedy zaczynała się palić płyta główna (efekty tego widać na początku mojej sygnatury :P).

Nie dam rady odczytac z BSOD :frowning: obraz tylko mignie raz dwa i nic nie da rady odczytac …

Zainstalowałem EVERESTA i jak teraz tam sprawdzić temperatur.

W opcjach zasilania pisze mi ze :

Biezące zrodlo zasilania - Prąd z sieci

Stan baterii - brak baterii

Złączono Posta : 03.12.2007 (Pon) 16:31

Mam temperature :smiley:

Procesor - 64 *C

Procesor graficzny- 55*C

Seagate - 41*C

Wentylator:

Procesor - 3125 RPM

Wartość napięć:

Napięcie rdzenia procesora - 12 V

+3.3V 3.22V

+12V 12.03V

DIMM 1.7V

Wydaje mi się, że temperatura procesora jest ciut za wysoka.

Masz zamontowany wentylator wdmuchujący powietrze do obudowy (na dole, z przodu) i wyduchujący ciepłe powietrze z obudowy (na górze, z tyłu, pod zasilaczem) ?

Byłoby to bardzo wskazane przy tych temperaturach. Jeżeli nie oba wentylatory, to chociaż ten z tyłu (wydmuchujący ciepłe powietrze).

hm mam wiatraczek jeden na procesorze INTELA, drugi w zasilaczu no i jeszcze jeden na karcie graficznej …

Tak, to swoją drogą.

Ale polecałbym Ci zamontować wentylator wydmuchujący rozgrzane powietrze z wnętrza obudowy. Z tyłu obudowy, jak zobaczysz, pod zasilaczem są małe otowrki (szczeliny). W tym właśnie miejscu (wewnątrz obudowy) możesz przykręcić wentylator. Będzie on odprowadzał ciepłe powietrze z okolic procesora na zewnątrz obudowy, a zasilany będzie ze złącza 3 pin na płycie głównej.

okej załoze ten wiatraczek ale nie wiem czy to cos pomoze. Wyczyscilem wiatraczek temperatura procesor ma teraz 41-45*C .

Juz myslalem ze bedzie chodził ale niestety znowu 2 resety … jeden po tym jak juz komputer chodził chwilka i nastepny odrazy przy wejsciu do windowsa podczas ladowania pulpitu .

Zasilacz z czrnej listy. To chyba jego wina.

Jeżeli temperatura procesora znacząco już spadła, a resety występują nadal, to teraz musisz się skupić na zasilaczu.

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś jakiś inny zasilacz i zobacz, czy coś się zmieni. Mówię tutaj o jakimś zaufanym zasilaczu.

Jeżeli nie masz takiej możliwość, to pomyśl o zakupie nowego.

Czarna lista zasilaczy + zasilacze zaufane i sprawdzone w różnych przedziałach cenowych

hm wczesniej miałem inny zasilacz i było to samo … a tego zakupiłem nie dawno myślałem ze może to coś zmieni ale nic nie zmienieło …

Złączono Posta : 06.12.2007 (Czw) 17:13

Patrzylem na tą czarna liste ale nie ma tam mojego zasilacza :slight_smile:

Powiem wprost: miałeś kiśny zasilacz i kupiłeś kiśny zasilacz. Nieodpowiedzialni ludzie, którzy Ci go sprzedali powinni spalić się ze wstydu.

Wiem, jak jest. Miszkam w 300 tys. mieście i w każdym sklepie komputerowym, jaki znam, na wystawach dumnie prezentują się: MODECOM FEEL III Okazja cenowa 450W za 250 zł. (poważnie), następny sklep MUSTANG 350W i tak w kółko. Co sklep, to MUSTANG i FEEL, aha, jeszcze no-name :frowning:

Po prostu musisz iść do tego sklepu i powiedzieć konkretnie jaki chcesz zasilacz, zamówią i odbierzesz za dwa dni, albo zamów w sklepie internetowym, bądź Allegro.

Polityka jest taka:

Naprodukowaliśmy szajsu, więc musimy to szybko wysprzedać.

Tak samo było z kartami NVIDII (Geforce MX440 128MB (64bit) i ATI (Radeon 9550 128MB (64bit)). Wciskali te karty do każdego komputera.

Jeżeli ktoś się na tym nie znał, to wdepywał w niezłe gów… Tak jest prawda.

Pobierz Debugger Windows http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

:slight_smile:

Jaki zasilacz polecasz ??

Amacrox Warrior AX450-PNF