Resetujący się komputer

(Fotifotis) #1

Witam serdecznie,

to mój pierwszy post więc proszę nie bić :) 

(scripter1) #2

A jaki ma kolega zasilacz, pytam o markę i model a nie o moc z naklejki?

Skoro kolega nic nie pisze o zasilaczu to podejrzewam że jest to jakiś tani szajs z czarnej listy, one nie działają zbyt stabilnie powodując często objawy które opisujesz a w najgorszych przypadkach może taki zasilacz spalić cały komputer (czasem takie zasilacze pozornie działają poprawnie ale po cichu uszkadzają inne części czego efekty ujawniają się dopiero po jakimś czasie nawet już po wymianie zasilacza; zwykle pierwsza obrywa płyta główna i kondensatory na niej).

polecam poczytać tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Powodem bluescreenów mogą też być błędy w systemie lub uszkodzone kości pamięci ale opisane objawy bardziej wskazują na winę po stronie zasilacza (warto też obejrzeć kondensatory na płycie głównej czy ich denka nie są napuchnięte).

Zresztą i tak najpierw trzeba sprawdzić jaki jest zamontowany zasilacz i jeśli jest on na czarnej liście to obowiązkowo go wymienić a dopiero potem szukać dale przyczyny jeśli problem nie zniknie.

(MrBeckham666) #3

standardowo sprawdził bym temperatury w OCCT podczas obciażenia. pozniej pytanie jaki zasilacz? może nie wydala bo jest z czarnej listy do tego jak jest stary i zakurzony to może powodować problemy.

(Fotifotis) #4

Mój zasilacz to delta gps 350abc,

Komputer mam od 3-4 lat (o ile dobrze sięgam pamięcią), no i jedyne problemy jakie były to to co opisałem, rok temu pasta co wróciło do normy, teraz pojawił się ten problem.