Resetuje mi się komp

Resetuje mi się komp w windowsie XP. Już go reinstalowałem i to nic nie dało. Wyłącza sie dysk twardy i sie resetuje. Najpierw buło to po pewnym czasie. A teraz jak sie tylko włączy. Co jest przyczyną???

obstawiam RAM, sprawdź czy jest wszystko ok i czy się kość czasami nie wysunęła i czy wszystko jest kompatybilne…

Jeżeli to nie to to pewnie błąd systemu spowodowany problemami z dyskiem twardym… :slight_smile:

Mam dwa dyski twarde i na obu mam xp. I sie to samo dzieje.

Tak samo obstawiam pamięć lub HDD … wiem jak to jest z tą “niestabilnością” :cry:

skoro masz 2 HDD to pewnie nie są oba zapsute czyli to pewnie RAM a raczej na pewno

mam też 98 ale sie nic takiego nie dzieje

To wejdz w Podgląd Zdarzeń i zobacz co się dzieje.

A może to nie Ram ani HDD tylko jakieś śmieci?

XP jest czuły na każdą niesprawność sprzętu.

Często WIN98 pracuje a XP już nie.

Zrób

Konserwacje kompa.

Test pamięci na błędy

Test dysków na błędy.

Szkodniki

Zasilacz

Temperatury

Aktualizacja biosu do najnowszego.

Nośnik CD z XP i sterowniki.

To na początek

Mam dokladnie to samo bez powodu sie resetuje ale wiem ze mam sektory zepsute na dysku D, ostatnio jak kopiowalem filmy to doszlo do 20 GB a na pozostale 10 GB nie moglo sie nic zapisac i wyskoczylo ze ,proba zapisania danych nie powiodła sie itd. nastepnie sie komp zawiesił i zrobilem restart ale potem juz tylko pozostal format bo wyskoczylo ze w windows/system/system 32 jakiegos pliku nie ma czy to moze byc HDD. dzieki