Resetuje mi sie komputer

Bardzo czesto moj komputer sam sie resetuje i nie wazne czy gram czy ogladam tv gadam na gg on sobie sam fónduje przerwe a to mnei cholernie irytuje :confused: Co moze byc nie tak z nim??

Nic nie nie podkrecalem w nim.

Opis kompa:

Płyta : Abit st6

Procek: Celeron 1 GHz

Grafika: GF 200MX

Pamiec : SDRAM 256 (w jednej kosic)

Zasilacz : 300 W

Pełen Raport z Aida 32 : http://www.chelm.mm.pl/~czmielo/Raport/Report.htm

Też to miałęm jak posiadałem Win ME :frowning:

Niestety pomaga tylko FORMAT !!

format nic nie daje przynajmiej u mniekiedys maile msiecze to sformatowale ale dalej sie resetuje czasami przez 48 godz chodzi dobrze a poznie j co 5 minut sie resetuje eh

Hmm … Podkręcałeś procesor ?? Może masz słabą wentylację i komputer Ci nie wytrzymuje :frowning:

nic nie krecilem a co do wetylacji to temperatura byla by wieksza procka…

Sprawdz “flaki” komputera czy wszystko dociskane - może coś z zasilaczem ?? :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

ostatnio czyscilem ram procka smarowalem pasta z aluminium i docislem radiator zeby lepiej zbieral temperature ale to nic nie daje a co do zasilacza eh moze to jego wina ale nie wiem dlatego zucilem raport

Bo jeżeli po formacie dalej tak masz to nie wina żadnego wirusa itp …

Na tym etapie wysiadam :frowning: poczekaj na kogoś takiego jak Kamcia albo Phylby :-o

A jaką masz temperaturę na procesorze??

aktualnie jest to 39 C

  1. Podmień zasilacz na inny i sprawdz.

  2. Sprawdz pamięć memtest86.golldmemory

http://www.goldmemory.cz/

3.Przełóż wtyczke zasilającą na dysku systemowym.

4.Posprawdzaj osadzenie kart i pamięci,wtyczki i taśmy - wyczyść dobrze grzbiety kart i pamięci.

mam bardzo podobną konfiguracje kompa,

Tualatin 1,2@1,49Ghz, Abit ST6, 384SDr, GF2mx400, Deer400W

to same mobo, weź sobie zainstaluj ze sterowników do plyty głównej programik hardware doctor , zobaczysz stan napięć, ustawisz odpowiednio!

Co do zasiłki to moze niewyrabia, masz jakies dotakowe chldzonko, oswietlenia etc?

oks dzieki zaraz to posprawdzam dzis zaktualizowalem bios , zfleshowalem grafike, i narazie chodz ale jak dlugo to zobaczymy haha thx

zasilacz ciagnie tylko kompa nie ma nic dodatkowego sam standard… ale moze byc slaby zasilacz troszeczke ale cholera wiesz on sie resetuje nawet na nie obciazonym procku podczas ogladania tv wtedy to procek praktycnzie jest nie uzywany eh sam juz nie wiem :confused:

eh zainstalowalem hardware doctor uruchomilem i… LOAD Device Driver fail! nozesz wmordke jeza :confused:

za szybko odpalasz program, gdy komp wystartuje, to po chwili odpal programik :wink: