Resetuje mi sie komputer

(Czmielo) #1

Bardzo czesto moj komputer sam sie resetuje i nie wazne czy gram czy ogladam tv gadam na gg on sobie sam f贸nduje przerwe a to mnei cholernie irytuje :confused: Co moze byc nie tak z nim??

Nic nie nie podkrecalem w nim.

Opis kompa:

P艂yta : Abit st6

Procek: Celeron 1 GHz

Grafika: GF 200MX

Pamiec : SDRAM 256 (w jednej kosic)

Zasilacz : 300 W

Pe艂en Raport z Aida 32 : http://www.chelm.mm.pl/~czmielo/Raport/Report.htm

(Dragonlnx) #2

Te偶 to mia艂臋m jak posiada艂em Win ME :frowning: .....

Niestety pomaga tylko FORMAT !!

(Czmielo) #3

format nic nie daje przynajmiej u mniekiedys maile msiecze to sformatowale ale dalej sie resetuje czasami przez 48 godz chodzi dobrze a poznie j co 5 minut sie resetuje eh

(Dragonlnx) #4

Hmm ... Podkr臋ca艂e艣 procesor ?? Mo偶e masz s艂ab膮 wentylacj臋 i komputer Ci nie wytrzymuje :frowning:

(Czmielo) #5

nic nie krecilem a co do wetylacji to temperatura byla by wieksza procka....

(Dragonlnx) #6

Sprawdz "flaki" komputera czy wszystko dociskane - mo偶e co艣 z zasilaczem ?? :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(Czmielo) #7

ostatnio czyscilem ram procka smarowalem pasta z aluminium i docislem radiator zeby lepiej zbieral temperature ale to nic nie daje a co do zasilacza eh moze to jego wina ale nie wiem dlatego zucilem raport

(Dragonlnx) #8

Bo je偶eli po formacie dalej tak masz to nie wina 偶adnego wirusa itp ...

Na tym etapie wysiadam :frowning: poczekaj na kogo艣 takiego jak Kamcia albo Phylby :-o

(lazikar) #9

A jak膮 masz temperatur臋 na procesorze??

(Czmielo) #10

aktualnie jest to 39 C

(JNJN) #11
  1. Podmie艅 zasilacz na inny i sprawdz.

2. Sprawdz pami臋膰 memtest86.golldmemory

http://www.goldmemory.cz/

3.Prze艂贸偶 wtyczke zasilaj膮c膮 na dysku systemowym.

4.Posprawdzaj osadzenie kart i pami臋ci,wtyczki i ta艣my - wyczy艣膰 dobrze grzbiety kart i pami臋ci.

(:: MARIO ::) #12

mam bardzo podobn膮 konfiguracje kompa,

Tualatin 1,2@1,49Ghz, Abit ST6, 384SDr, GF2mx400, Deer400W

to same mobo, we藕 sobie zainstaluj ze sterownik贸w do plyty g艂贸wnej programik hardware doctor , zobaczysz stan napi臋膰, ustawisz odpowiednio!

Co do zasi艂ki to moze niewyrabia, masz jakies dotakowe chldzonko, oswietlenia etc?

(Czmielo) #13

oks dzieki zaraz to posprawdzam dzis zaktualizowalem bios , zfleshowalem grafike, i narazie chodz ale jak dlugo to zobaczymy haha thx

(Czmielo) #14

zasilacz ciagnie tylko kompa nie ma nic dodatkowego sam standard.... ale moze byc slaby zasilacz troszeczke ale cholera wiesz on sie resetuje nawet na nie obciazonym procku podczas ogladania tv wtedy to procek praktycnzie jest nie uzywany eh sam juz nie wiem :confused:

(Czmielo) #15

eh zainstalowalem hardware doctor uruchomilem i... LOAD Device Driver fail! nozesz wmordke jeza :confused:

(:: MARIO ::) #16

za szybko odpalasz program, gdy komp wystartuje, to po chwili odpal programik :wink: