Resetuje się komputer

Mam problem z komputerem. Co chwile sie resetuje, ale dopiero po ponownym włączeniu. Jak się go pierwszy raz uruchomi to działa bez przerwy, dopiero po drugim uruchomieniu sie resetuje. Nie wiem w czym znajduje sie problem. Zasilacz nowy (seasonic S12II 520W więc został spory zapas mocy), płyta główna, procesor, ramy też całkiem nowe. Dysk kupiony 2 tyg temu. Oddałem komputer do serwisu. Trzymali go tam cały tydzień, testowali wszystkie podzespoły, obciążali go na maksa i nic. Zero błędów, komputer wg sprawny w 100%, ba w 10000%. A u mnie dalej sie resetuje. Błagam Was o jakiekolwiek wskazówki, ponieważ już nie mam pomysłów.

Postaw nowy system, może z listwą/gniazdkiem masz coś nie tak?

Przeskanuj kompa tym

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

daj mu pełne skanowanie

formatowałem 2 razy. Do innego gniazdka podłączałem i też to samo. Do listwy nie podłączam, tylko bezpośrednio do kontaktu

to podłącz przez listwe

Nic nie da. Już ostatnio próbowałem. Dziwne jest to, że resetuje sie dopiero po drugim uruchomieniu komputera. Za pierwszym razem działa bez problemu.

Skoro w serwisie działa dobrze to może faktycznie coś jest z gniazdkiem zasilania u ciebie,tylko nie bardzo rozumiem jak to za drugim razem to co komputer żeby uruchomić musisz włanczać 2wa razy?

Jest tak: jak pierwszy raz włączę komputer, to chodzi dobrze, nie resetuje się. Później po jakimś czasie, po ponownym uruchomieniu to się resetuje. Nawet jak pisze w notatniku.

Aha ,weż go przeleć tym malwarebytte

a czy masz możliwość podmiany kabla zasilajacego?

ile masz kości ramu?

Na starym zasilaczu miałem ten sam problem i myślałem że to własnie jego wina, więc kupiłem nowy. Ale dalej to samo i raczej nie wina zasilacza i kabla. 1 kość 2gb ram.

Sprawdz tym programikiem co prawda trial ale zobaczysz czy cos powie odnosnie podzespołów

BurnInTest

Dopiero jutro bede mógł zobaczyć, bo teraz to sie resetuje :confused:

W serwisie go przetestowali na maksa przez tydzień i żadnych problemów nie wykazało, więc wierzę im na słowo.

Może płyta uszkodzona? Nie wiem, jakaś czarna magia chyba.

He, he, ale ty masz oryginalny problem. Napisz dokładnie, na czym polega to twoje drugie uruchomienie komputera? Bo w ogóle to uruchamiasz komputer i na nim pracujesz i nic się nie dzieje. Po co uruchamiasz go drugi raz? Wyłączasz go, idziesz zrobić kopę, wracasz i włączasz drugi raz? Czy włączasz go drugi raz za kilka godzin? Bo może tu chodzi o temperaturę. Włączasz komputer zimny i dobrze pracuje, a jak uruchamiasz drugi raz po wyjściu z kibla to jest ciepły i coś się dzieje? W takich nietypowych sprawach trzeba być wnikliwym. W serwisie nic nie wykryli, dziwne, jeśli serwis jest wiarygodny to problem leży po twojej stronie, być może że poza komputerem, w jego otoczeniu raczej, gniazdka, listwa, wilgoć, kable. Sprawdź kable, bo w serwisie pewnie mieli swoje

Raczej wkurzający problem.

Tak włącze sobie rano kompa, pogram sobie, na necie posiedzę itd. Wyłączam go, idę do pracy/na dwór/do miasta/znudzi mi się siedzenie przy kompie, przychodzę włączam ponownie i ■■■■. Resetuje się. Temperatura nie przekracza 50 stopni, ba nawet 37 było jak się zresetował.

Sprawdzałem w 2 różnych gniazdkach i dalej to samo.

Sprawdź kable, może jest jakieś mikro zwarcie w którymś. W czasie pracy komputera poruszaj dokładnie każdym kablem z osobna, zasilania, monitora, myszy, klawiatury, dźwięku, internetu. Odłącz i podłącz ponownie te wszystkie kable. Otwórz jednostkę centralną, połóż prawym bokiem na stole, uwaga! umyj ręce, rozelektryzuj się dotykając np. niemalowanego zaworu kaloryfera, odłącz i podłącz ponownie przewody do płyty głównej, odłącz i podłącz ponownie taśmy i /lub/ kable napędów, zrób to samo z grafiką. Masz rzeczywiście upierdliwy problem. Dawno temu miałem podobny problem, doszedłem, że to z powodu grafiki. Raz komputer uruchamiał się normalnie, innym razem wciskam przycisk power i nic się nie dzieje, czasem /rzadko/ zdarzył się bluescreen lub częściej restart jakiejś gry . Wyobrażasz sobie, aby taka głupota była z powodu debilnej grafiki?? Grafikę dałem koledze gratis, na próbę, miał z komputerem to samo co ja, kuuuurde! PODAJ SPECYFIKACJĘ SWOJEGO KOMPUTERA

płyta główna: MSI 880GM-E41 AMD 880G Socket AM3

procesor: AMD Athlon II X2 250 3,0 Ghz

pamięć: 2gb ram ddr3

dysk seagate 500 GB

karta graficzna zintegrowana ati radeon hd 4250

Nie mogę znaleźć przyczyny tego resetu. Jakby to było podczas grania w jakąś super obciążającą komputer gre, ale to nawet jest jak w dsj włącze :stuck_out_tongue: