Resetuje się komputer

(Daniel Szramek) #1

Mam problem z komputerem. Co chwile sie resetuje, ale dopiero po ponownym włączeniu. Jak się go pierwszy raz uruchomi to działa bez przerwy, dopiero po drugim uruchomieniu sie resetuje. Nie wiem w czym znajduje sie problem. Zasilacz nowy (seasonic S12II 520W więc został spory zapas mocy), płyta główna, procesor, ramy też całkiem nowe. Dysk kupiony 2 tyg temu. Oddałem komputer do serwisu. Trzymali go tam cały tydzień, testowali wszystkie podzespoły, obciążali go na maksa i nic. Zero błędów, komputer wg sprawny w 100%, ba w 10000%. A u mnie dalej sie resetuje. Błagam Was o jakiekolwiek wskazówki, ponieważ już nie mam pomysłów.

(Grzesplay) #2

Postaw nowy system, może z listwą/gniazdkiem masz coś nie tak?

(system) #3

Przeskanuj kompa tym

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

daj mu pełne skanowanie

(Daniel Szramek) #4

formatowałem 2 razy. Do innego gniazdka podłączałem i też to samo. Do listwy nie podłączam, tylko bezpośrednio do kontaktu

(system) #5

to podłącz przez listwe

(Daniel Szramek) #6

Nic nie da. Już ostatnio próbowałem. Dziwne jest to, że resetuje sie dopiero po drugim uruchomieniu komputera. Za pierwszym razem działa bez problemu.

(system) #7

Skoro w serwisie działa dobrze to może faktycznie coś jest z gniazdkiem zasilania u ciebie,tylko nie bardzo rozumiem jak to za drugim razem to co komputer żeby uruchomić musisz włanczać 2wa razy?

(Daniel Szramek) #8

Jest tak: jak pierwszy raz włączę komputer, to chodzi dobrze, nie resetuje się. Później po jakimś czasie, po ponownym uruchomieniu to się resetuje. Nawet jak pisze w notatniku.

(system) #9

Aha ,weż go przeleć tym malwarebytte

a czy masz możliwość podmiany kabla zasilajacego?

ile masz kości ramu?

(Daniel Szramek) #10

Na starym zasilaczu miałem ten sam problem i myślałem że to własnie jego wina, więc kupiłem nowy. Ale dalej to samo i raczej nie wina zasilacza i kabla. 1 kość 2gb ram.

(system) #11

Sprawdz tym programikiem co prawda trial ale zobaczysz czy cos powie odnosnie podzespołów

BurnInTest

(Daniel Szramek) #12

Dopiero jutro bede mógł zobaczyć, bo teraz to sie resetuje :confused:

W serwisie go przetestowali na maksa przez tydzień i żadnych problemów nie wykazało, więc wierzę im na słowo.

Może płyta uszkodzona? Nie wiem, jakaś czarna magia chyba.

(system) #13

He, he, ale ty masz oryginalny problem. Napisz dokładnie, na czym polega to twoje drugie uruchomienie komputera? Bo w ogóle to uruchamiasz komputer i na nim pracujesz i nic się nie dzieje. Po co uruchamiasz go drugi raz? Wyłączasz go, idziesz zrobić kopę, wracasz i włączasz drugi raz? Czy włączasz go drugi raz za kilka godzin? Bo może tu chodzi o temperaturę. Włączasz komputer zimny i dobrze pracuje, a jak uruchamiasz drugi raz po wyjściu z kibla to jest ciepły i coś się dzieje? W takich nietypowych sprawach trzeba być wnikliwym. W serwisie nic nie wykryli, dziwne, jeśli serwis jest wiarygodny to problem leży po twojej stronie, być może że poza komputerem, w jego otoczeniu raczej, gniazdka, listwa, wilgoć, kable. Sprawdź kable, bo w serwisie pewnie mieli swoje

(Daniel Szramek) #14

Raczej wkurzający problem.

Tak włącze sobie rano kompa, pogram sobie, na necie posiedzę itd. Wyłączam go, idę do pracy/na dwór/do miasta/znudzi mi się siedzenie przy kompie, przychodzę włączam ponownie i dupa. Resetuje się. Temperatura nie przekracza 50 stopni, ba nawet 37 było jak się zresetował.

Sprawdzałem w 2 różnych gniazdkach i dalej to samo.

(system) #15

Sprawdź kable, może jest jakieś mikro zwarcie w którymś. W czasie pracy komputera poruszaj dokładnie każdym kablem z osobna, zasilania, monitora, myszy, klawiatury, dźwięku, internetu. Odłącz i podłącz ponownie te wszystkie kable. Otwórz jednostkę centralną, połóż prawym bokiem na stole, uwaga! umyj ręce, rozelektryzuj się dotykając np. niemalowanego zaworu kaloryfera, odłącz i podłącz ponownie przewody do płyty głównej, odłącz i podłącz ponownie taśmy i /lub/ kable napędów, zrób to samo z grafiką. Masz rzeczywiście upierdliwy problem. Dawno temu miałem podobny problem, doszedłem, że to z powodu grafiki. Raz komputer uruchamiał się normalnie, innym razem wciskam przycisk power i nic się nie dzieje, czasem /rzadko/ zdarzył się bluescreen lub częściej restart jakiejś gry . Wyobrażasz sobie, aby taka głupota była z powodu debilnej grafiki?? Grafikę dałem koledze gratis, na próbę, miał z komputerem to samo co ja, kuuuurde! PODAJ SPECYFIKACJĘ SWOJEGO KOMPUTERA

(Daniel Szramek) #16

płyta główna: MSI 880GM-E41 AMD 880G Socket AM3

procesor: AMD Athlon II X2 250 3,0 Ghz

pamięć: 2gb ram ddr3

dysk seagate 500 GB

karta graficzna zintegrowana ati radeon hd 4250

Nie mogę znaleźć przyczyny tego resetu. Jakby to było podczas grania w jakąś super obciążającą komputer gre, ale to nawet jest jak w dsj włącze :stuck_out_tongue: