Resety komputera

Witam! Od niedawna miałem spore problemy z wirusami na moim komputerze, jednak wyczyściłem go solidnie, dodatkowo przeczyściłem rejestr i zbędne pliki programem jv16. Myślałem, że już wszystko będzie ok. Komp znacznie szybciej chodzi, wszystko dośc szybko się otwiera. Niestety… w dzisiejszym dniu komputer miał 3 “awarie” . Na czym one polegają? Otóż przy normalnym korzystaniu z PC nagle pojawia się niebieski ekran, na którym pokazane są jakieś błędy i coś tam , że należy uruchomić go w trybie awaryjnym poprzez F8 . Po zrestartowaniu wszystko wraca do normy ( system odzyskał sprawność po poważnym błędzie) , jednak po jakimś czasie użytkowania, problem wciąż występuje, czasem sam uruchamia się ponownie, czasem zatnie się przy grze. Problemy te pokazały mi się od dziś ;/ nie mam pojęcia jak temu zapobiec ;/ wszystko, tylko nie format ;/ Proszę uprzejmie o pomoc!

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę przy następnym resecie.

Zrobiłem tak jak prosiłeś, ale chyba nic z tego nie będzie ;/ Siedziałem teraz z godzinkę przy kompie, oglądałem mecz i nagle “zgasł” , po czym uruchomił się ponownie.

Po ponownym uruchomieniu pojawił się taki komunikat:

http://img148.imageshack.us/img148/8780/24954787.jpg

PROSZĘ O POMOC! !!

Dodane 29.04.2009 (Śr) 23:23

Temperatury w EVEREST:

Płyta Głowna = 42 ’ C

Procesor = 71 ’ C

Aux = 45 ’ C

Dysk Twardy = 48 ’ C

Jak schłodzić procesor? ;/ chyba 70 stopni to już za dużo…

pawlas , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej!

Zdecydowanie za dużo… napisz jaki masz sprzęt dokładnie.

No więc komputer ma niecałe 2 lata.

Płyta Główna: ASUS P5PL2-E

Procek: 2x Genuine Intel® CPU 2160 @ 1.80GHz

RAM: 1024 MB

Dzisiaj niespodziewanie zawiesiła mi się myszka, nawet odłączanie i podłączanie z tyłu kompa nic nie pomogło. Musiałem resetować ;/ Tak poza tym to jesli zapisze jakis dokument w notatniku to pozniej mi go nie otwiera - “Odmowa dostępu”. Czy te błędy moga być spowodowane oczyszczeniem rejestru???

Dzisiaj jeszcze komp się nie zresetował, no ale w dalszym ciągu proszę o pomoc… co może być przyczyną resetu i dlaczego procek ma aż 70 - 75 ’ C ???

Hej!

Uważasz, że to są dokładne dane dotyczące Twojego kompa?

Jaki zasilacz - marka, model, moc.

Sprawdź czy nie jest zakurzony cooler od procka, sprawdź temp. coolera dotykając ręką - jak niejest gorący to oznacza, że jest źle zamontowany. Trzeba go zdjąć, wyczyścić, nałożyć nową pastę i porządnie zamontować. Dodatkowo zrobić porządek w obudowie - odpowiednio ułożyć kable, dodać wentylatory, poprawić cyrkulację.

Pokaż odczyt z Everesta z zakładki Komputer -> Czujniki, oraz z Core Temp.

Wieczorem rozkręcę kompa, wyczyszczę, sprawdzę nazwę zasilacza i napiszę wszystko w tym temacie (tzn. zrobię to co każesz)

Podaję screen z core temp i everest:

http://img254.imageshack.us/img254/2963/temperatura.jpg

P.S o co chodzi z tym notatnikiem? nie otwiera mi żadnego dokumentu (ODMOWA DOSTĘPU)

A może masz wiry na kompie wklej logi

oto logi:

combofix - http://wklej.org/id/84826/

hijackthis - http://wklej.org/id/84829/

proszę o sprawdzenie czy są czyste i kombinujemy dalej :frowning:

usuń za pomocą Hijackthis te wpisy:

Wklej do notatnkia:

Folder::

c:\program files\AskBarDis


Registry::

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar]

"{3041d03e-fd4b-44e0-b742-2d9b88305f98}"= "c:\program files\AskBarDis\bar\bin\askBar.dll"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\Webbrowser]

"{3041D03E-FD4B-44E0-B742-2D9B88305F98}"= "c:\program files\AskBarDis\bar\bin\askBar.dll"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\a2service.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\ArcaCheck.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\arcavir.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\ashDisp.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\ashEnhcd.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\ashServ.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\ashUpd.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\aswUpdSv.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\avcls.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\avz.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\avz4.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\avz_se.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\bdinit.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\caav.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\caavguiscan.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\casecuritycenter.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\ccupdate.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\cfp.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\cfpupdat.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\cmdagent.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\DRWEB32.EXE]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\FAMEH32.EXE]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\FPAVServer.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\fpscan.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\FPWin.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\fsav32.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\fsgk32st.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\FSMA32.EXE]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\guardxservice.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\guardxup.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\navigator.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\NAVSTUB.EXE]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\Nvcc.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\outpost.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\preupd.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\pskdr.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\SfFnUp.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\Vba32arkit.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\vba32ldr.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\Zanda.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\zapro.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\Zlh.exe]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\image file execution options\zoneband.dll]

"Debugger"=ntsd -d

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\security center]

"AntiVirusDisableNotify"=dword:00000000

"UpdatesDisableNotify"=dword:00000000

Plik zapisz jako CFScript.txt , najlepiej w tym samym folderze co Combofix.exe

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę Combofix.exe

Powinno się rozpocząć usuwanie.

Log z usuwania Combofix dajesz na forum.

log z usuwania:

http://wklej.org/id/84851/

czy folder Qoobox usunąć???

martwi mnie ta temperatura procesora, która waha się przy 70 stopniach ;/

Wklej do notatnika::

Driver::

ASKService

Plik zapisz jako CFScript.txt , najlepiej w tym samym folderze co Combofix.exe

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę Combofix.exe

Powinno się rozpocząć usuwanie.

Reszta logu jest czysta, nie musisz pokazywać loga z usuwania.

Usuń folder C:\Qoobox i instalator Combofixa.

Posprzątaj komputer CCleanerem.

Wyłącz i włącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj komputer Dr Web CureIt!.

Jeśli będą wirusy, usuń je i pokaż raport na forum.

Jaki masz procesor?

To jest normalna temp. w przypadku mocniejszych procesorów Intel Pentium 4.

Procek: 2x Genuine Intel® CPU 2160 @ 1.80G

Przeskanowałem i nie wykryto żadnego wirusa, ale niestety mamy problem… otóż wirus, którego pozbyłem się kilka dni temu < - przynajmniej tak mi się wydawało, ciągle siedzi w kompie i nie da się go usunąć :frowning: Po ponownym uruchomieniu wyszkoczyło mi coś takiego:

http://img253.imageshack.us/img253/4843/wirus.jpg

Object is white line , windows nie moze sie go pozbyc ;/ POMOCY! !!

Dodane 30.04.2009 (Cz) 18:26

Dr Web Curelt wykrył tego wirusa i zapytał czy ma go wyleczyć, oczywiście kliknąłem tak , pisało jednak , że usunięto i po ponownym uruchomieniu nie mogę podłączyć się do internetu (piszę z kompa kumpla) wygląda to jakby wszystkie karty sieciowe były wywalone, sami zobaczcie:

http://img48.imageshack.us/img48/1593/lipa.jpg

co teraz mam zrobić? ;/ zainstalować system od nowa??? ehh…

ndis.sys to ważny plik systemowy, dzięki któremu właśnie łączysz się z internetem :!:

W takiej sytuacji musisz dysponować płytką instalacyjną Windows XP.

Włóż płytkę z XP do napędu, uruchom z niej komputer i uruchom Konsolę Odzyskiwania.

Wpisz:

expand X:\i386\ndis.sy_ C:\WINDOWS\system32\drivers\ndis.sys

Gdzie X: to litera napędu CD/DVD w twoim komputerze.

Uruchom ponownie komputer normalnie i sprawdź, czy połączenie z siecią działa.

próbowałem zaktualizować windowsa, tzn. od nowa wgrywałem system i teraz kiedy go instaluję to podczas instalowania urządzeń komp pada i wyskakuje niebieski ekran z błędami, żeby zaktualizować BIOS czy coś takiego ;/ może pomieszało się coś w biosie?? hmm albo coś ze sprzętem nie tak ;/ no to ładnie, pewnie trzeba oddać do serwisu, czy macie jakieś pomysły??

P.S teraz to jestem na dziesięcioletnim kompie ;/ proszę o pomoc!

zainstaluj sterowniki od płyty głównej

jak nie pomoże to wykonaj naprawę systemu:

  1. Włóż do napędu płytę instalacyjną z XP

  2. Po załadowaniu sterowników jak pojawi się pierwsze okno

31972656cl4.jpg

wciśnij ENTER

  1. Teraz zobaczysz systemy zainstalowane na komputerze, wybierasz (jeżeli masz kilka) ten który chcesz naprawić i wciskasz “R”

4.Zobaczysz standardowe okienko jak w przypadku instalacji

  1. Po wykonaniu wszystkich czynności komputer powinien się uruchomić normalnie i powinien bez problemu wykrywać urządzenia

Tylko jak mam to zrobić skoro po włączeniu kompa automatycznie uruchamia się instalator windows i prosi o włożenie płytki ? Nawet nie mogę wejść w Tryb Awaryjny, ponieważ po wciśnięciu F8 wyskakują mi 3 mozliwosci (Floopy Drive, chyba dysk i coś jeszcze) .