Resety,przegrzewanie, niedziałajacy recovery disc


(Kropq12) #1

Witam.

Ostatnio komputer dość często sam się resetuje, przy czym dostaje nieziemskich obrotów system chłodzący prawie wyskakuje z lapka. Ponadto chciałem zrobić format za pomocą partycji recovery, leczy gdy naciskam 'f11' przy uruchamianiu kompa, dostaje komunikat "uruchamianie przywracania systemu" i windows normalnie się uruchamia...

przesyłam logi z OTL:

OTL: http://www.wklejto.pl/113221

Extras: http://www.wklejto.pl/113223

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


(adam9870) #2

A miałbyś możliwość załatwienia czystej płyty systemu? Czystej tj. takiej jaką możesz kupić sobie w sklepie. Mógłbyś zainstalować z niej system na nowo. Różnica między tą metodą, a przywracaniem z recovery jest taka, że system po kupnie zawiera mnóstwo, względnie niepotrzebnego oprogramowania, które przede wszystkim zużywa zasoby. Jeżeli instalujesz system sam z czystej płyty (takiej jaką możesz kupić w sklepie, tudzież pożyczyć od kolegi), to dostajesz system czysty, potem instalujesz sterowniki, programy - wszystko tak jak Ty tego chcesz.

Oczywiście teraz proponuję poczekać na analizę loga, bo aktualny problem (takie a nie inne działanie systemu) może tkwić właśnie w szkodliwym oprogramowaniu, które zainfekowało Twój komputer. Tak czy inaczej, zastanów się proszę nad tym o czym piszę, bo nawet jeżeli nie teraz, to w przyszłości, moje rady mogą okazać Ci się przydatne. Musiałbyś jedynie wcześniej poszukać sterowników do swojego komputera i mieć je gdzieś na pendrive albo na osobnej płytce, żeby po samodzielnym zainstalowaniu systemu (nie z recovery), wszystko działało. :slight_smile:

Pozdrowienia.