Resety

Witam

Mam problem mam dwa radki 9550 i 9600XT obojętnie który jest w kompie po około 5min gry wyskakuje błąd VPU coś tam . Czym to może być spowodowane :frowning: mam zasilacz Modecom 350W

Zasilacz albo płyta główna.

zainstaluj omegi na catalistach 5.6 tylko podczas instalacji nie włanczaj fast write , sprawdż w biosie może masz opcje aby fast write dać na disable a jak nie to omegi , u mnie pomogło.http://www.idg.pl/ftp/pc_7299/ATI.Omega.Drivers.2.6.42.html

Pewnie zasilacz nie wyrabia. Nowe karty są mocno prądożerne…

instalowałem Omegi , Dna i catalyst i jest tak samo nawet na zwykłym 9550

Radeony 9550 i 9600 nie są zbyt prądożerne i w zasadzie modecom 350W powinien wystarczyć, u mnie ta karta 9550XT chodzi na zasilaczu codegen 350W tyle tylko że na wyłączonym fast write no i jeszcze wymieniłem paste na procku karty bo ta orginalna to była jakaś gumiasta substancja. reset akceleratora graficznego VPU może być spowodowany również przegrzewaniem sie chipsetu karty

To co pisał Zbych1 sprawdź chłodzenie GPU i pamięci kart.

Obowiązkowo trzeba je sprawdzić na innym kompie gdzie pracuje karta ATI,jeśli to samo karty do serwisu.

Jeszcze można spróbować z różnymi sterownikami.

Wrzuć i poczytaj - obowiązkowo.

błąd VPU

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Wyłącz w opcjach grafy tą opcje VPU recover,jeśli masz grafe podkręconą to ją odkręć bo może to powodować to(upały są,części komputerów się grzeją ostro)

Jeśli problem będzie się powtarzał to proponuje iść z zasilaczem do znajomego i u niego w komputerze sprawdzić,jeśli będzie się u niego też tak działo to wymiana zasiłki :frowning:

Ale jeśli jesteś przy kasie to proponowałbym ci zasilacz Chieftec 420W-sam mam takiego i trzyma napięcie naprawdę dobrze.

Codegon`y nalezą do low-endowych zasilaczy(jestes odważny mając go w komputerze)

na innym kompie wszystko ok

zasilacz to też nie jest bo komp by się restartował

raczej płyta lub pamięci no i procek też może być winowajcą

To moze byc tez wina gry, np: FarCry bez zadnego patha generuje taki blad co jakis czas. Dopiero po zalataniu dziala normalnie.

To zacząlbym od aktualizacji biosu płyty do najnowszego.

Zasilacz.

Świeży system.

Lub płyta główna nie lubi tych kart i już,sprzedać i kupić inne.

bios mobo najnowszy

zasilacz sprawdzony sprawny

format był wczoraj

i dalej zwisy :evil:

Czyli zostaje to,jak wszystko sprawdziłeś.

Ewentualnie uszkodzona płyta główna.

I jak błąd VPU występuje na jednej grze - uszkodzona gra.

tak się dzieje na 2 wymagających grach

sprawdze płyte może faktycznie ona jest odpowiedzialna za ten problem

Złączono Posta : 12.07.2005 (Wto) 23:21

to jednak płyta