Restar kompa

Mam problem z restartowaniem się komputera tzn,podczas grania nagle zawiecha i restart i dzieje się to niezawsze prubowałem już różne stery do grafy ale dalej to samo co morze być przyczyną ??

Windows XP

Semperton 2600 box

Radeon 9600 pro

1 GB ram

Zasilacz 350 wat

1-DvD-RW

2-CD

3-CD-rw

3-tuner telewizyjny

4-karta muzyczna sonblaster

5-dodatkowa karta do twardych dysków IDE

6-3Xdysk twardy

jakie temp. … sprawdz :

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

płyta głowna 35 C

Procesor 40 C jak gram to do 43 C

Dyski twarde od 35 C do 40 C

napisz jaki masz zasilacz firmowy czy no name

Złączono Posta : 09.05.2006 (Wto) 19:13

jeżeli jest to zasilacz no name to napewno nie daje 350 w moc tylko po przeliczeniu około 60% tj 210 w

megabajt tak mi się wydaje jak kiedyś otwierałem obudowe to ta nazwa mi się żuciła w oczy

lowik120 kręciłeś sprzęt?

sprawdź też napięcie tym samym programem co podał kolega MaYsTeR , możesz też sprawdzić w biosie napięcie :wink:

Napięcie rdzenia procesora 1,43 V

+1,5 V----1,63 V

+3,3 V----3,23 V

+5 V------5,13

+12V-----12,06 V

DIMM—2,77 V

Jak masz miernik to zmierz napiecia nim

Załącz gre i dokonaj pomiaru :smiley:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

napięcie na Ramie podnosiłeś ??

niestety niemam miernika,a napięcie naramie podnosi mi się gdy podnosze Mhz procka inaczej nieidzie na tej płycie,a jeśli idzie to nierobiłem tego jest standart

a niemasz jakiegoś syfu na kompie ??

No w Everest widać ze troche podniesione chyba że przekłamanie jak sprzet podkręcony to zejdz na standart z wszystkim, nie masz miernika to lipa może pożycz :smiley: , jak nie to może pożycz solidny zasilacz i zobacz na nim :smiley:

syfu w kompie niema,z pożyczeniem zasilacza morze być problem a jaka jest szansa że zasiłka zasłaba ??zapomniałem dodać do opisu co jest włożone w kompi + 3 x wentylator w obudowie do lepszego chłodzenia,bo jakieś 3 miechy temu miałem karte GF FX 5200 i problemu niebyło czyżby radeon pobierał więcej mocy ??

masz strasznie prądożernego kompa być może zasilacz niewyrabia zrób tak jak pisasał kolega pożycz dobry zasilacz podepnij i wtedy sprawdź

lowik120 podkręcać z taką zasiłką? toż to samobójstwo

co do napięć nie jest tak źle, 5V trochę jest niepokojąca.

trochę więcej,

słuchaj to jest kwestia godzinki pożyczenia od kumpla nawet, zasiłka tej firmy może być za słaba,

mówisz, że masz 3 wentyle,odłącz je

masz 3 dyski, zostaw ten co masz sysa na nim, obciąż kompa i zobacz jaki efekt :wink: