Restar po instalacji sterowników (Geforce 8400gs)

witam, mam taki problem. zrobiłem znajomej format dysku, zainstalowałem windowsa xp. i za każdym razem jak instaluje sterowniki czy jakieś starsze czy najnowsze ze strony nvidii to za każdym razem po załadowaniu windowsa pojawia się czarny ekran i samoczyrny restar i później muszę wybrać ostatnio dobrze działającą konfigurację żeby komp się włączył, ale sterowniki niby są zainstalowane ale w menadżerze pokazuje kontroler wideo standardovy VGA

Dociśnij k.graficzną porządnie w slocie, czasem nawet zakręcona/umocowana leciutko potrafi się wypiąć.

Sprawdź czy te sterowniki są zgodne z systemem (czy to aby np. nie do Visty czy Windowsa7 i czy 32bitowa czy 64bitowa wersja)

Sterowniki po rozpakowaniu (domyślnie C:/NVIDIA/…) zawierają pliki: modes.txt oraz readme.txt w których dowiesz się czy obsługują kartę i jaki system. Sprawdź i daj znać co i jak.

Ja natomiast zadam jedno proste pytanie: sterowniki od chipsetu płyty głównej zainstalowane ?

Fakt, chipset przed wszystkim innym trzeba zainstalować. Po prostu wszelkie sterowniki z płytki DVD dostarczonej do płyty głównej. Jeśli jej nie masz to szukaj modelu na stronie producenta - tam znajdziesz wszelkie zgodne sterowniki potrzebne do instalacji i odpowiadające specyfikacjom (poszczególnym systemom). Jeśli z powodu gwarancji nie możesz rozkręcić kompa to polecam programy: Everest lub Aida do diagnostyki systemu oraz CPU-Z i GPU-Z do sprawdzenia jaki procek (i chipset) i czy z grafiką OK.