Restart bez BSODA

Witam 8) . Postanowiłem napisać ten post ,próbując uprzednio swych sił w samodzielnym dojściu do rozwiązania problemu. Bezskutecznie!

Otóż ,w trakcie grania w BALDURS GATE 2 :shock: spotyka mnie niemiła niespodzianka w postaci samoczynnego restartu

(Restart następuje na pewnym konkretnym poziomie w czasie losowym —na innym poziomie nie występuje wcale. Nie występuje również w innych grach opartych na tych samych zasadach i scenerii NEVERWINTER, ICEWIND)- bez BSOD ,mimo odznaczenia w opcjach uruchamianie i odzyskiwanie /Automatycznie uruchom ponownie. Folder minidump jest pusty. Dumprep nie startuje wraz z systemem. Gra była przeinstalowywana.

Czy jest możliwość ustalenia ewentualnej przyczyny restartu np w postaci loga ? Walczę już drugi dzień…

mój sprzęt: płyta ak12 Shuttle na chipsecie VIA apollo bodajże kt133 (VIA + XP ponoć powodował problemy),Geforce mx420,TV card lifeview, CPU DURON 648~`,Ram 128+256 ,

sys: XP + SP3

To może być problem ze sterownikiem karty graficznej. Również w samej grze może być błąd, szczególnie jeżeli jest to gra legalna inaczej.

szczególnie jeżeli jest to gra legalna inaczej

nic z tych rzeczy. Gra jest pożyczona i ma oryginalne pudełko. Obraz płyty Cd1 miał CRC w czasie instalacji co jej jednak nie uniemożliło. Ściągnęłem więc specjalnie z netu obraz tej płyty z serii nowa EXTRA KLASYKA - sądząc że ten błąd był przyczyną restartów. Podobne problemy (restarty) z Baldursem i paroma innymi tytułami ,przy uwzględnieniu ich niewystępowania przy innych grach występują i występowały z tego co czytałem na innych forach. Jestem już zażenowany całą tą sytuacją. Nie chcę robić formatu - tak pewnie było by szybciej…

To może być problem ze sterownikiem karty graficznej

przeinstalowałem …