Restart i Bluescreeny przy większym zużyciu komputera

(Kamil7075) #1

Witam

Mój komputer od jakiegoś czasu się restartuje przy większym zużyciu . Przy przeglądaniu np plików na dysku czy zdjęć nic się nie dzieje . Dopiero przy oglądaniu filmów na internecie lub graniu w gry po paru minutach wyskakuję bluescreen lub restarty bez bluescreen'a .Przy tych bardziej wymagających np (Gta IV lub Nfs Most Wanted) restarty następuja po paru minutach grania . Dodam jeszcze że pare dni temu miałem jeszcze 4 gb ram w 2 kościach . Komputer nie chciał się włączyć zacinał sie na logu ASROCK . Okazało się że winą była 1 kość ramu . Po wyjęciu komputer normalnie się włacza . Temperatury chyba w porządku .

Pod maską mam :

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.01 Ghz 2X

2 GB RAM 1600MHZ

Nvdia Geforce GTX 650 1024mb

Zasilacz Chieftec 450 W

Win 7 32 bit dla pewności że to nie wina systemu robiłem formata jednak nic nie pomógł

Odrazu mówie że nic nie było kręcone

(falcon89) #2

To znaczy jakie?

Sprawdź za pomocą HWMonitor

(Niewiadowski) #3

Poza tym ten drugi moduł pamięci też może być uszkodzony. Warto sprawdzić memtestem.

(Kamil7075) #4

Temperatury w porządku po 20 min grania grając w Gta IV robiąc spokojne ruchy bo po gwałtownych odrazu zaliczył bym bluescreena .

Średnio 53 C

(Agatonster) #5

kamix702

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Lewanxd) #6

Grafika? Sprawdź ją, np. Furmark + kontrola HWMonitorem. Być może nie wyrabia zasilacz, kontroluj napięcia (miernikiem). Sterowniki instaluj te z płyty, nie nowsze z internetu

Jaka płyta główna?

(Kamil7075) #7

Problem już się wyjaśnił winą był pozostały moduł pamięci ram . Dziękuje za pomoc

• Pozdro…