Restart komputera / monitora przy połączeniu dvi

(mateusos) #1

Witam ,proszę o pomoc w rozwiązaniu irytującego problemu ,który polega na tym ,że restartuje się komputer( czasami ) lub tylko monitor ( bez restartu komputera ),jak by brakowało sygnału na ok 1-2 sekundy i znowu ma sygnał również na 1-2 sekundy i tak w kółko , oraz rzadko zmienia się rozdzielczość ,przy połączeniu D-sub nic się nie dzieje ( na stan obecny ) tylko jakość obrazu jest mierna ,przy każdej rozdzielczości ,

dodam ,że temperatury całej konfiguracji są w normie

oto konfiguracja komputera :

Windows vista x64 sp2 ( oryginalna )

Gigabyte GA-EP43-DS3LR

Pentium Dual Core E5200

OCZ 2 Gb 800 Mhz

Palit gf 9600 gt

Chieftec 550W

monitor LG ips224v

z góry dziękuje ,oraz proszę o wyrozumiałość jako nowy użytkownik .

(Lchrom) #2

Kabel DVI masz nowy czy stary bo może jest to po prostu sprawa uszkodzonego kabla. Sprawdź na jakimś innym.

(mateusos) #3

Tak ,przewód nowy ,też myślałem że jest uszkodzony ,poszedłem go wymienić ,lecz dalej to samo ,poprosiłem czy mogli by go sprawdzić ,no i jest sprawny ,

i przepraszam bardzo zapomniałem dodać ,że wcześniej komputer włączałem i po ok 1 sekundzie jeden krótki dźwięk z głośniczka na płycie głównej i wszystko było ok ,

jak powstały w/w problemy komputer włączam i dopiero po ok 6-10 sekundach jest ten jeden krótki dźwięk z głośniczka na płycie głównej ,czy na przewodzie dvi czy d-sub a nawet przy odpiętych przewodach .

(Lchrom) #4

Sprawdź z czego masz BIOS i napisz bo na różnych Bios-ach różne dźwięki oznaczają co innego.

(mateusos) #5

BIOS AWARD

(Lchrom) #6

hmm w takim razie ten jeden krótki dźwięk oznacza, że wszystko jest w porządku ze sprzętem. Spróbuj ściągnąć aktualizację sterownika karty graficznej.