Restart komputera po włożeniu płyty CD

Witam. Może ktoś już zetknął się z takim problemem. Mam czytnik DVD i nadrywarkę DVD. Po włożeniu jakiegokolwiek dysku do stacji następuje ciągły restart komputera aż do momentu wyjęcia płytki. Kiedyś już miałem podobny problem i nawet kupiłem nową nagrywarkę sądząc, że to wada sprzętu, ale nowa też nie pracowała. Wtedy przeinstalowanie widowsa pomogło i stacje pracowały przyzwoicie. Około miesiąca temu chciałem zainstalować nowy program z CD i okazało się, że stacja CD-ROM nie pracuje. Zainstalowałem jednak z nagrywarki odkładając problem na później. Teraz okazuje się, że i nagrywarka przestała pracować i nawet nie mogę przeinstalować windowsa :frowning: Zaktualizowałem już BIOS, lecz problem występuje nadal. Przetestowałem RAM - no errors. Dalej już mi się skończył koncept. Co jeszcze należy sprawdzić ? Help ! ![-o<

Aha. System widzi obie stacje poprawnie. Przeinstalowanie driver’ów nic nie zmienia.

Dzięki za pomoc

Sprawdź napięcia: miernik, ewentualnie bios lub program everest (w nim komputer->czujnik).

Jak rozumiem, nie można nawet bootować z płyt?

cosik-ktosik - dobrze rozumiesz. Wsadziłem nawet czystą płytę DVD i reakcja była ta sama. Napięcia wg bios:

VCORE - 1.4 V

3.3V - 3.28 V

5V - 5.09 V

12V - 12.24 V

:frowning:

Wygląda dobrze, ale można jeszcze lepiej sprawdzić.

A możesz sprawdzić, co się dzieje pod obciążeniem programem Orthos (włącz w nim test).

Jednocześnie co się dzieje z napięciami: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … edFan+4.33

Oczywiście, że sprawdzę. Nie mam innego konceptu choć bardziej podejrzewam robala jakowegoś. W końcu już raz w podobnej sytuacji pomogło stawianie widowsa (jak widać nie na długo) :frowning:

Jeżeli tak podejrzewasz to proponuję umieścić tutaj logi z HijackThis oraz Combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

(logi dajesz na stronkę wklejto.pl, a tu dajesz adresy do nich).

A masz zainstalowane sterowniki od płyty głównej ?

Płyta i czipset obsługuje napędy i jak nie masz sterów może restartować kompa.

Może być winny również zasilacz , napięcia pokazuje w normie ale jak napęd się rozpędza jest skok napięcia i zasilacz się wykłada.

Wacek, nie przeczytałeś dokładnie. Skoro wszystko było OKi i zaczyna się walić stacja jedna a potem druga to nie brak sterowników. Zasilanie właśnie sprawdzam. Zapuściłem Orthosa na 4 minuty, a teraz Menadzer Zadań pokazuje obciążenie CPU w granicach 50% !!

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:20 został dopisany post przez jurasw

O kurcze. Widzę, że nie ma zbyt wielu pomysłów jak usunąć problem :frowning: A ja tymczasem walczę od godziny o uruchomienie kompa. Musiałem odpiąć wszystko prócz systemowego HDD i Floppy, żeby wystarował. ![-o<

Cosik_ktosik, postaram się jak najszybciej dać te logi póki jeszcze komp zipie :lol:

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:20 został dopisany post przez jurasw

O kurcze. Widzę, że nie ma zbyt wielu pomysłów jak usunąć problem :frowning: A ja tymczasem walczę od godziny o uruchomienie kompa. Musiałem odpiąć wszystko prócz systemowego HDD i Floppy, żeby wystarował. ![-o<

Cosik_ktosik, postaram się jak najszybciej dać te logi póki jeszcze komp zipie :lol:

A ja jednak mam wrażenie, że to zasilacz. Pożycz od kogoś inny, firmowy i sprawdź.

Nie mam możliwości pożyczenia. Mogę jedynie iść i kupić. Zdam się na Twoją wiedzę i zaryzykuję. Najwyżej będziesz mi wisiał 50 funtów :lol: Za tydzień będę na urlopie w Grzybowie, to podskoczę odebrać :smiley:

joke of course :smiley:

Wróżenie z fusów, ale ja też obstawiałbym zasilacz. A procesor się nie przegrzewa?

Organoleptycznie :slight_smile: radiator jest ledwo letni. SpeedFan pokazuje temperaturę 55°C przy obciążeniu obu rdzeni ok 50% . Jako ciekawostę mogę dodać, że właśnie przed chwilą włożyłem dyskietkę do floppy i stacja wcale się nie odezwała. A jeszcze wczoraj robiłem z niej testy pamięci i aktualizowałem bios :frowning:

kolego masz zasłaby zasilacz . Pomyśl. W momencie gdy wkładasz płytę następuje większy pobór mocy.

Myślenie nie boli . !!

He he :slight_smile: Jak ja lubię kibiców Legii. Dla nich wszystko jest zielone :smiley: Ale miałeś rację Conrado. Szkoda, że nie widziałem Twojego wpisu wcześniej, może mniej by bolało wydawanie kasy :lol:

Cosik_ktosik, wymieniłem zasilacz, bo już mi komp wcale nie startował. Dzięki więc. Chyba jestem Ci winny piwo :slight_smile: Jest jednak mały problem z jedną stacją DVD i z Floppy. Niestety nie czytają płyt i dyskietek. Mogły ulec uszkodzeniu. Można to jakoś sprawdzić ?

Jeszcze raz dzięki :smiley:

Odłączałeś pewne urządzenia, aby uruchomić kompa, może coś namieszałeś albo nie podłączyłeś.

Napęd sprawdzisz wkładając płytę instalacyjną windows i wykonując próbę uruchomienia z niej komputera. Jeżeli ruszy to wina systemu i kombinujemy z nim, a jeśli nie to sprawdź w biosie, czy jest wykrywana. Podobnie można sprawdzić napęd dyskietek. Najpierw sprawdź podłączenia i bios.