Restart komputera podczas wyszukiwania sieci

Witam.

Problem jest taki: komputer resetuje się kilka sekund po uruchomieniu systemu.

Okazało się, że w momencie kiedy wyłączę kartę Wi-fi, system uruchamia się normalnie. Po włączeniu karty komputer resetuje się w ciągu kilku sekund.

Odkryłem, że jeżeli odkręcę antenkę od karty, wszystko jest w porządku. Po wkręceniu antenki i wyszukaniu sieci komputer się restartuje.

Przeinstalowanie sterowników nic nie dało. Przełożenie karty do innego slotu także. Myślałem, że może zasilacz nie wytrzymuje obciążenia, ale po odłączeniu drugiego dysku problem pozostał. Zamontowanie innej karty Wi-Fi (tego samego producenta) także nie przyniosło efektów.

Jakieś pomysły? Z pocałowaniem ręki przyjmę każdą, nawet z pozoru bezsensowną poradę. Reinstalację systemu zrobię w ostateczności, chociaż z takimi objawami nie wiem, czy to nie jakaś usterka sprzętowa… (ale jaka?).

Karta to creatix 405. http://www.creatix.com/support/typ.php?tid=29&gid=13

zrób tak:

PPM na Mój komputer>Właściwości>Zaawansowane i ostatnia pozycja: Uruchamianie i odzyskiwanie-ustawienia.Odznacz pozycję: Automatycznie uruchom ponownie dalej OK, Zastosuj, Ok.

jak pojaw się blue screen to spisz dokładnie dane na nim podane i podaj je tutaj,

spróbuj także przeinstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej.

Jest, to prawdopodobnie usterka sprzętowa. Przynajmniej u mnie tak było. Owy wątek było dość ciężko znaleźć w internecie w końcu znalazłem. I wyszła głupia niezgodność płyty z wi-fi. Dokładnie powodował to błąd chipsetu, czy jakoś tak, bo już dawno miałem z tym do czynienia. Obecnie trafiam na takie dość podobne przypadki jeśli chodzi o kamery internetowe podłączane do starszych płyt głównych. Efekt bardzo podobny. Restart komputera. Jeśli chodzi i wkręcanie antenki to najlepszym rozwiązaniem będzie router.

Witajcie.

Okazało się, że problemem jest karta wi-fi (firmy creatix). Okazało się, że ta karta chodzi na co czwartym komputerze - ( tzn. została sprawdzona na 4 komputerach i tylko na jednym chodziła). Wymiana karty na d-linka pomogła.

Nie wiem czemu karta creatixa działała wcześniej na komputerze, wiem jedno - zalecam ostrożność przy kupowaniu, może się okazać, że na Twoim komputerze nie pójdzie i już…